سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی موسسات غیردولتی

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، از ثبت‌نام بیش از 85 هزار داوطلب در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در این دوره‌ها فردا یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.
فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام دوره‌های کاردانی موسسات غیردولتی
به گزارش خدمت؛ دکتر حسین توکلی، با اعلام این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده، مهلت ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی 96، فردا یک‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تا ساعت 11 صبح امروز 30 اردیبهشت 96، تعداد 85 هزار و 931 داوطلب نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای در موسسات غیر دولتی اقدام کردند. بنابراین به کلیه داوطلبانی که تا کنون برای ثبت‌نام در دوره‌های فوق اقدام نکرده‌اند، اکیداً توصیه می‌شود در مهلت باقی‌مانده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های منتشر نسبت به ثبت‌نام در این دوره‌ها اقدام کنند.

به گفته توکلی، با توجه به این‌که پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون فوق به‌صورت اینترنتی انجام می‌گیرد، ضرورت دارد داوطلبان به‌وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به پرداخت مبلغ 200 هزار ریال اقدام کنند.

وی گفت: داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در کد رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، با پرداخت مبلغ 51 هزار ریال، برای دوره‌های مذکور اعلام علاقه‌مندی کنند.

وی ادامه داد: پذیرش در 31 کدرشته از 42 کدرشته امتحانی آزمون مذکور منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و اطلاعات کامل درباره این کد رشته‌ها در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در جدول شماره 1 آمده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان رشته‌های امتحانی بدون آزمون، در این مرحله فقط باید ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. برای این دسته از داوطلبان آزمون برگزار نمی‌شود و ملاک پذیرش معدل کل دیپلم است.

دکتر توکلی افزود: آزمون 11 کدرشته امتحانی از 43 کدرشته امتحانی که پذیرش در آن‌ها به صورت با آزمون خواهد بود، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 96 است.

وی افزود: آزمون 11 کدرشته مذکور در روز جمعه 13 مردادماه 96 برگزار می‌شود. آزمون هر یک از کدرشته‌های با آزمون شامل دروس عمومی و پایه و همچنین دروس تخصصی هر یک از کدرشته‌های امتحانی است. آزمون دروس عمومی و پایه به منظور تشخیص آمادگی داوطلبان در زمینه دروس عمومی و پایه و در حدود کتاب‌های دوره سه‌ ساله متوسط شاخه فنی‌وحرفه‌ای است. همچنین عناوین، ضرایب و تعداد دروس عمومی در اطلاعیه شماره یک دفترچه راهنما شرح داده شده است.

توکلی در ادامه اظهار داشت: کارت شرکت در آزمون داوطلبان 11 کد رشته امتحانی از روز سه‌شنبه 10 مرداد 96 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان از این تاریخ تا ساعت 24 روز پنج‌شنبه 12 مرداد فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی گفت: تا ساعت 10 صبح امروز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه جاری، تعداد 50 هزار و 52 نفر برای شرکت در این دوره‌ها ثبت‌نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، در پایان خاطرنشان کرد: آزمون دروس اختصاصی نیز به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه‌های اساسی و اصولی رشته‌های مورد نظر در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های درسی مرتبط با دوره سه‌ساله متوسط شاخه فنی‌وحرفه‌ای یا کتاب‌های استاندارد مهارتی شاخه کار دانش جدید است. مواد آزمون دروس اختصاصی، منابع و تعداد سئوالات هر درس در رشته‌هایی که پذیرش آن‌ها براساس آزمون است در دفترچه راهنما شرح داده شده است.

منبع: ایسنا
کد مطلب: 72694
نام شما

آدرس ايميل شما

این وسایل زنانه باعث حساسیت پوستی در کودکان می‌شود
فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!