شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

دزدان خانه عروس و داماد در دام پلیس

شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۷
دزد جوان سابقه‌دار که به‌تازگی از زندان آزاد شده و درحبس خانگی به‌سر می برد، سرانجام به بهانه تماشای مسابقه فوتبال از خانه بیرون رفت و بلافاصله از خانه یک عروس و داماد سرقت کردند.
دزدان خانه عروس و داماد در دام پلیس
به گزارش خدمت؛ شامگاه 9 اردیبهشت امسال، مأموران گشت کلانتری 137 نصر به دو سرنشین یک خودرو پراید ظنین شدند که 3 روز قبل به سرقت رفته بود. آن‌ها بلافاصله دستور ایست دادند؛ اما سرنشینان خودرو بدون توجه به اخطارهای پلیس، فرار کردند که تعقیب و گریز آغاز شد. سرانجام مأموران برای متوقف کردن آن‌ها، چرخ­‌های خودرو را هدف قراردادند؛ اما پس از متوقف شدن خودرو، هر دو سرنشین پیاده به فرار ادامه دادند؛ اما خیلی زود توسط مأموران دستگیر شدند و در بازرسی از خودرویشان نیز مقدار زیادی اموال سرقتی کشف شد.

در حالی‌که هر دو متهم در کلانتری تحت بازجویی بودند، عروس و دامادی با مراجعه به کلانتری گیشا، از سرقت خانه‌شان خبر دادند.

زن جوان گفت: دیشب مراسم عروسی‌مان بود و امروز برای این‌که خانه کثیف نشود، مادرشوهرم پیشنهاد کرد که پاتختی را در خانه آن‌ها بگیریم. بنابراین خانه را برای شرکت در مراسم پاتختی ترک کردیم؛ اما وقتی به خانه برگشتیم، متوجه سرقت تمامی اموال با ارزش و طلا و جواهرات‌مان شدیم.»

همزمان با انتقال دزدان به کلانتری، زوج جوان با حضور در آنجا بخشی از اموال خانه‌شان را مشاهده کردند که توسط مأموران پلیس از سارقان فراری کشف شده بود. سعید، سردسته باند و عامل اصلی سرقت گفت: «اواخر فروردین از زندان آزاد شده بودم. باور کنید تصمیم داشتم دور خلاف خط بکشم. حتی مادرم برای این‌که من با دوستان ناباب رفت و آمد نکنم، اجازه نمی‌داد از خانه بیرون بروم به همین خاطر مرا در خانه حبس کرده بود؛ اما دوستانم که از آزادی‌ام با خبر شده بودند، به‌طور پنهانی با من تماس می‌گرفتند و وسوسه‌ام می‌کردند.

من در خانه حبس شده بودم و کاری نمی‌توانستم انجام دهم؛ تا این‌که بعد از چند روز حبس در خانه، به بهانه تماشای بازی فوتبال در استادیوم، از خانه خارج شدم. آن روز دوستم به‌دنبالم آمد و با هم به سمت استادیوم رفتیم. در اطراف آنجا پرسه می‌زدیم که با دیدن یک خودروی پراید، تصمیم به سرقت گرفتیم. بعد هم سوار برخودرو پراید با آن برای سرقت از خانه‌ها رفتیم.

بعد از آزادی چند سرقت انجام داده‌ای؟
سه سرقت در تهرانسر، یافت‌آباد و شهرک راه‌آهن.

سرقت از خانه عروس و داماد را چطور انجام دادی؟
وقتی در پارکینگ باز شد، خیلی سریع و دور از چشم همسایگان، خودم را به داخل ساختمان رساندم. بعد هم دوستم وارد شد. از شانس بد ما، تمام واحدهای ساختمان، قفل‌های کتابی و ضد سرقت داشتند و نمی‌شد آن‌ها را باز کرد؛ اما آپارتمان طبقه چهارم که متعلق به عروس و داماد بود، قفل معمولی داشت که به‌راحتی موفق شدیم در را باز کنیم و وسایل با ارزش خانه را به سرقت بردیم.

چطور دستگیر شدی؟
بعد از سرقت از مجتمع با دوستم در خیابان پرسه می‌زدیم که از شانس بد ما پلیس مشکوک شد. دستور ایست دادند، اما به‌خاطر اینکه اموال سرقتی به همراه داشتیم و می‌دانستم گرفتار می‌شویم، به‌جای ترمز، پایم را روی گاز گذاشته و فرار کردیم. تعقیب و گریز ادامه یافت که با شلیک گلوله پلیس، لاستیک پنچر شد و به دام افتادیم.

منبع: مشرق
کد مطلب: 70603
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود