شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

اختلاف مشاوران و دولتمردان ترامپ بر سر انتقال سفارت از تل‌آویو به بیت‌المقدس

جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸
گروهی از مشاوران رئیس جمهوری آمریکا با گروهی از اعضای کابینه وی بر سر وعده ترامپ برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس دچار اختلاف و دودستگی شده‌اند.
اختلاف مشاوران و دولتمردان ترامپ بر سر انتقال سفارت از تل‌آویو به بیت‌المقدس
به گزارش خدمت؛ گزارش‌ها نشان می‌دهد که در بین مشاوران و مقامات دولت ترامپ بر سر انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس اختلاف و شکاف ایجاد شده است.

آی‌24 گزارش داد که بخشی از مقامات ارشد دولت ترامپ ماه‌هاست بر سر انتقال سفارت این کشور با تعدادی از مشاوران ارشد ترامپ - که حامی این اقدام هستند - در حال نبرد هستند؛ اعضای کابینه ترامپ بر این نظر اصرار دارند که رئیس جمهوری باید این طرح را کنار بگذارد.

جناحی که حامی انتقال سفارت به بین‌المقدس هستند، تحت هدایت استیو بنون، استراتژیست ارشد کارخ سفید و دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی هستند.

اما گروهی که مخالف این اقدام هستند تحت رهبری رکس تیلرسون وزیر خارجه، جیمز ماتیس وزیر دفاع و ژنرال مک‌مستر مشاور امنیت ملی ترامپ هستند.

منابع مطلع اعلام کرده‌اند که استیو بنون بر این باور است که انتقال سفارت یکی از وعده‌های اصلی ترامپ به پایگاه رأی ملی‌گرایان دست‌راستی وی بوده است، در حالی که مقامات و اعضای کابینه نگران هستند که انتقال سفارت ممکن است که پیامدهای منفی داشته باشد.
کد مطلب: 70564
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود