پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

اعزام کارشناسان ایران برای ساماندهی موزه‌های عراق

جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
معاون میراث فرهنگی کشور از اعزام کارشناسان کشورمان برای ساماندهی موزه‌های عراق خبر داد.
اعزام کارشناسان ایران برای ساماندهی موزه‌های عراق
به گزارش خدمت؛ محمد حسن طالبیان اظهار داشت: خرداد امسال نخستین گروه از کارشناسان کشورمان برای ساماندهی موزه‌های عراق به این کشور اعزام می‌شوند.

معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: اعزام این گروه از کارشناسان ایرانی برای پیگیری و بررسی گنجینه‌های موزه‌های عراق خواهد بود.

طالبیان به علاقه برخی کشورها برای انعقاد تفاهمنامه با ایران در حوزه میراث فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: یکی از این کشورها ژاپن است بطوریکه که این کشور آماده سرمایه گذاری در ایران شده است.

معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین به برپایی نمایشگاه‌های ارمنستان و کره جنوبی در ایران نیز اشاره کرد.

گفتنی است، موزهٔ موصل، یکی از موزه‌های مهم عراق است که در شهر موصل قرار دارد. این موزه دومین موزهٔ مهم عراق بود که در طی جنگ عراق غارت شد و در فوریه 2015 نیز توسط داعش بخش‌های بسیاری از آثار و ساختمان آن تخریب شد.

همچنین موزه ملی عراق (المتحف العراقی) موزه‌ای است با گنجینه ای از تمدن میانرودان، بابل و ایران که در بغداد قرار دارد. این موزه در جریان اشغال عراق در سال 2003 مورد دستبرد دزدان عتیقه قرار گرفت.

موزه ملی عراق پس از سالها تعطیلی به دلیل جنگ، در فوریه 2015 با حضور نخست وزیر عراق حیدر العبادی بازگشایی شد.
کد مطلب: 70556
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟