شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

انتقاد دید‌ه‌بان حقوق بشر از آمریکا برای افزایش تلفات غیر نظامیان در افغانستان

پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد از از افزایش تلفات غیرنظامیان افغان در حملات نیروهای آمریکایی از وزیر دفاع این کشور خواست تا در سریعترین زمان ممکن برای بهبود اوضاع افغانستان اقدام کند.
انتقاد دید‌ه‌بان حقوق بشر از آمریکا برای افزایش تلفات غیر نظامیان در افغانستان
به گزارش خدمت؛ این سازمان در نامه سرگشاده‌ای با انتقاد از تلفات غیرنظامیان در افغانستان از «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا خواسته تا اقدامات فوری را در کاهش تلفات غیرنظامیان انجام دهد.

«برد آدامز» مدیر اجرایی دیدبان حقوق بشر در آسیا درباره تلفات غیر نظامیان در افغانستان گفت: افزایش شمار کشته‌شدگان و زخمی‌های غیرنظامی افغان در حملات هواییآمریکا نگرانی‌هایی را درباره عدم اقدامات پیشگیرانه به‌وجود آورده است.

وی افزود: بررسی استراتژی آمریکا در قبال افغانستان فرصتی بسیار مهم برای ایجاد تغییراتی برای کاهش تلفات غیر نظامیان است.

تلفات غیر نظامیان افغان در سال‌های اخیر به طور مداوم افزایش داشته است؛ به‌طوری که بر اساس گزارش هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، موسوم «یوناما»، در سال گذشته میلادی در درگیری‌ها 3 هزار و 498 غیر نظامی افغان کشته و 7 هزار و 920 غیر نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

این بیشترین شمار تلفات غیرنظامیان افغان از سال 2008 را نشان می‌دهد.

براساس گزارش اخیر یوناما، عملیات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان در سال 2016 منجر به کشته شدن 250 و زخمی شدن 340 غیرنظامی شده است که افزایش حدود دو برابری نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 70504
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود