بابک نگاهداری:

مردم با رای به لیست خدمت شاهد شورایی تخصصی و علمی خواهند بود / همپیمان شده‌ایم برای خدمت به تهران تمام توان خود را به کار گیریم

28 ارديبهشت 1396 ساعت 13:45

مسئول کمیته تدوین برنامه لیست خدمت با تاکید بر همپیمان شدن اعضای لیست خدمت برای خدمت به مردم تهران با تمام توان از شهروندان برای رای به تمام لیست خدمت دعوت کرد و گفت: برای اثرگذاری مطلوب در شورا نیازمند اکثریت در شورا هستیم.


به گزارش خدمت؛ بابک نگاهداری عضو لیست خدمت در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تصمیم برای ورود به عرصه انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: حدود چهارسال رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران بودم و بیش از 13سال هم معاون شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بودم و با توجه به حضور مستمر در سیاست‌‌گذاری‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی احساس کردم که مجموعه دانش و تجاربی که در طول این سال‌ها کسب کرده‌ام را در اختیار شهر و شهروندان قرار دهم. در طی این سال‌ها بیش از 400 پروژه مطالعاتی شهری را هدایت و راهبری کردم. همچنین مسئولیت تنظیم برنامه سوم پنج‌ساله شهر تهران هم به عهده بنده بود. با اتکا به این تجارب تصمیم به حضور در انتخابات شورای شهر گرفتم.

همپیمانی لیست خدمت برای خدمت به شهروندان تهرانی با تمام توان
نگاهداری در خصوص عضویت خود در لیست خدمت هم گفت: لیست خدمت برای انتخابات دوره پنجم شورای شهر تهران، رویکردی تخصصی با دغدغه‌های اجتماعی دارد. از آنجا که در کنار رشته پزشکی و تخصص بیوتکنولوژی که دارم به خاطر اینکه دانشجوی برتر دانشگاه بودم در رشته کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی هم در دانشگاه علامه طباطبایی تحصیل کرده بودم مورد توجه لیست خدمت قرار گرفتم.

وی با تاکید بر اینکه نه صاحب زر هستم و نه صاحب زور، گفت: علت انتخاب در لیست خدمت به علت رویکرد صحیحی هست که این لیست به مناسبات شهری و مباحث اجتماعی دارد و همینک نیز با یکدیگر همپیمان شده‌ایم که برای خدمت به شهروندان تهرانی هر آنچه در توان داریم را به کار گیریم.

لیست خدمت ترکیبی از صاحب‌نظران دغدغه‌مند برای خدمت به شهروند
وی در ادامه این گفت‌وگو درخصوص ویژگی‌های لیست خدمت نیز گفت: لیست خدمت را ترکیبی از نیروهای متخصص شهری و صاحب‌نظر و دغدغه‌مند در امور اجتماعی با هدف خدمت به شهروندان و مردم شهر تهران دیدم.

نگاهداری با تاکید بر اینکه در لیست خدمت مسئول کمیته تهیه برنامه لیست خدمت برای اداره شهر تهران بوده است گفت: با همکاری همه دوستان لیست خدمت را با یکدیگر تهیه کردیم.

وی درخصوص برنامه لیست خدمت برای اداره شهر تهران که با عنوان «برنامه‌ای برای تهران بهتر» تهیه شده است گفت: از جمله اصول مهم برنامه لیست خدمت، تاکید بر اداره شهر توسط حضور حداکثری شهروندان است. لذا در صورت راهیابی به شورای شهر تهران در دوره فعالیت شورای پنجم، اعضای لیست خدمت مبتنی بر این برنامه موضوع اداره حداکثری شهر توسط شهروندان را دنبال خواهند کرد. اصل دوم در این برنامه که لیست خدمت به آن متعهد است مبتنی بر بیانات مقام معظم رهبری است که فرموده‌اند مسئولان افراد مستضعف و جنوب شهر را بیشتر در نظر و توجه داشته باشند لذا در جای‌جای این برنامه تمهیداتی را برای افزایش خدمت به محرومان شهر لحاظ کرده‌ایم.

تمرکز لیست خدمت بر رفع ده اولویت و چالش شهر تهران
نگاهداری در ادامه با اشاره به اخذ نظر از برخی مردم و شورایاران محلات مختلف تهران گفت: مشکلات و اولویت‌های شهر تهران را در قالب پنجاه مشکل استخراج کرده‌ایم و پس از اولویت بندی این مشکلات به ده اولویت در تهران رسیده‌ایم.

نگاهداری برخی از این اولویت‌های ده‌گانه را بدین ترتیب عنوان کرد: مشارکت شهروندی و سرمایه‌های اجتماعی، زندگی شهری زنان با رویکردهای تقویت نقش‌آفرینی زنان در شهر، عدالت اجتماعی و فضایی در شهر، رفاه گروه‌های خاص مانند معلولان، جانبازان و سالمندان، نشاط، سلامت و آرامش شهروندان، مقابله با آلودگی هوا، عبور و مرور روان و ایمن، اقتصاد مردمی و اشتغال جوانان، مقابله فساد اداری، نوسازی بافت‌های فرسوده و تاب‌آوری و ایمنی شهری.

برنامه‌های لیست خدمت برای اشتغال جوانان شهر
وی توجه به اشتغال جوانان را با راهکارهایی از جمله توجه به تهران به مثابه پارک علم و فناوری در منطقه به منظور ارتقای کسب و کارهای دانش بنیان، ایجاد زمینه برای توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای جوانان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به منظور ارتقای مهارت فنی و حرفه‌ای، تسهیل گری و زمینه سازی برای درآمدزایی از فعالیت‌های خصوصی مولد ارزش افزوده برای شهروندان مبتنی بر مدل‌های کسب و کار پایدار در بخش عمومی به منظور توسعه فعالیت‌های مولد ارزش افزوده، حمایت از سرمایه گذاری برای ایجاد قطب‏های اقتصادی وگردشگری با رویکرد درآمدزایی و اشتغال زایی به منظور توسعه قطب‌های اقتصادی وگردشگری و بهبود فضای کسب و کار در شهر و برقراری توازن و هم پیوندی مشاغل و کسب و کارها با محیط شهری قابل تحقق دانست.

تبدیل شهرداری به سازمانی شیشه‌ای برای مقابله با فساد اداری
در ادامه نگاهداری مسئول کمیته تهیه برنامه لیست خدمت برای اداره شهر تهران مقابله با فساد اداری را یکی از مطالبات جدی مردم تهران دانست و با تاکید بر ضرورت تبدیل شهرداری تهران به سازمانی شیشه‌ای، راهکارهای پیش‌بینی شده برای مقابله با فساد اداری در شهرداری را در مواردی از جمله بالا بردن هزینه ها و عواقب ناشی از ارتکاب تخلف و عدم افشای آن به منظور بالا بردن هزینه تخلفات، کاهش رابطه مستقیم با ارباب رجوع و افزایش سطح تعامل سیستماتیک به منظور کاهش امکان رخداد فساد، تنظیم سطح ارایه خدمات متناسب با ظرفیت اجرایی سازمان جهت جلوگیری از کاهش اثربخشی نظامات کنترلی و نظارتی به منظور کاهش امکان رخداد فساد و بهبود ثبت و مستندسازی اطلاعات مالی و عملکردی و افزایش سطح دسترسی نظام‌مند به آن و تقویت سازو کارهای نظارت جمعی به منظور ایجاد شفافیت و امکان کشف اعلام کرد.

وی در ادامه تاکید کرد با ورود اعضای لیست خدمت به شورای پنجم تهران این برنامه وراهکارهای پیش‌بینی شده آن عملیاتی خواهد شد.

نگاهداری در خصوص رای شهروندان به لیست 21نفره خدمت هم گفت: توصیه می‌کنم مردم شریف تهران حتما به تمام 21نفر لیست خدمت رای دهند.

برای دستیابی به برنامه‌های لیست خدمت نیازمند حداقل نصف به علاوه یک عضو در شورا هستیم
وی در خصوص دلایل توصیه به مردم برای رای به 21عضو لیست خدمت گفت: این لیست در این دوره رویکردی داشته است به متخصصان شهری و صاحب‌نظران. اداره شهر بزرگی مثل تهران به راستی امری تخصصی شده است و همراهی متخصصان و کارشناسان صاحب‌نظر را می‌طلبد. بنابراین رویکرد رای به افرادی که به واسطه سیاسی بودنشان در انتخابات حضور یافته‌اند را مضر می‌دانم و لیست خدمت با تخصص‌گرایی خود را از این آفت مصون نگاه داشته است. نکته دیگر اینکه این لیست شعار خدمت به مردم تهران را انتخاب کرده است و برای تمام کارگزاران ایران اسلامی باید هدف از حضور در مسئولیت‌ها خدمت باشد و اگر هدف خدمت باشد رسیدن به لیست واحد کار سختی نیست، اما اگر هدف کسب قدرت و ثروت باشد، تشتت و اختلاف زیاد می‌شود. برهمین اساس جریان اصول‌گرا به لیستی واحد دست یافتند و این نویدی برای مردم تهران است و مردم می‌توانند با رای به لیست خدمت شاهد شورایی تخصصی و علمی و خدمتگذار باشند.

شهروندان به تمام لیست 21نفره لیست خدمت رای دهند
نگاهداری با تاکید بر اینکه برای دستیابی مطلوب به برنامه‌ها و اهداف مورد نظر اعضای لیست خدمت در شورای پنجم نیاز به همراهی حداقل نصف به علاوه یک نفر از اعضا هستیم و اکثریت نسبی در شورای می‌تواند برای انجام برنامه‌ها بسیار موثر باشد از شهروندان تهرانی درخواست کرد که به هنگام رای دادن، با رای به لیست 21نفره لیست خدمت از تمام ظرفیت خود برای راهیابی اعضای لیست خدمت به شورای پنجم شهر تهران استفاده کنند.


کد مطلب: 70499

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/70499/مردم-رای-لیست-خدمت-شاهد-شورایی-تخصصی-علمی-خواهند-همپیمان-شده-ایم-تهران-تمام-توان-خود-کار-گیریم

خدمت
  http://www.khedmat.ir