شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰
دکتر حمزه شکیب

در میان لیست‌ها اگر منصفانه قضاوت کنیم، لیست خدمت برتری نسبی دارد

پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۳
شکیب عضو لیست خدمت با تاکید بر اینکه شورای شهر نیازمند اعضایی متخصص است که با پاکدستی و صداقت خدمت کنند گفت: در میان لیست‌ها اگر منصفانه قضاوت کنیم، لیست خدمت برتری نسبی دارد.
در میان لیست‌ها اگر منصفانه قضاوت کنیم، لیست خدمت برتری نسبی دارد
به گزارش خدمت؛ دکتر حمزه شکیب در گفت‌وگو با تسنیم، درخصوص حضور در انتخابات در قالب لیست خدمت گفت: شورای شهر حوزه‌ای است که نیازمند افرادی متعهد و متخصص در حوزه‌های شهری از جمله عمران و شهرسازی، سلامت، ایمنی، فرهنگی و اجتماعی و غیره است که با پاکدستی و صداقت خدمت کنند و فکر می‌کنم افراد عضو لیست خدمت افرادی هستند که دارای این ویژگی‌ها هستند و حلقه کاملی را به صورت زنجیروار تشکیل می‌دهند.

ایمنی و نگهداشت ساختمان‌ها را بهبود می‌دهیم
شکیب استاد تمام و رئیس دانشکده عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس در خصوص رئوس برنامه‌های مورد نظر برای پیگیری در پنجمین دوره شورای شهر تهران گفت: بنده لیسانس عمران و دکترای عمران و زلزله را دارم و با توجه به سابقه 10ساله حضور در شوراهای دوم و سوم، برنامه‌هایی را در زمینه ایمنی شهر دارم. در سال گذشته اتفاق تلخی برای ساختمان پلاسکو که نماد معماری شهری در تهران بود افتاد. خوب این ساختمان سال 1342 به بهره‌برداری رسید و به هنگام تخریب در سال 1395 نشان داد که در شهر برنامه‌های مناسبی برای نگهداشت ساختمان‌های موجود نداریم. لذا در صورت ورود به شورای شهر پنجم، به خصوص در ساختمان‌هایی که جمعیت زیادی در آنها آمد و شد دارند را به گونه ای برنامه‌ریزی کنیم و سازوکاری را با همکاری دستگاه‎های دیگر پیش‌بینی کنیم تا ایمنی و نگهداشت اینگونه ساختمان‌ها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه مشابه ساختمان پلاسکو در شهر فراوان داریم گفت: اگر به ایمنی و نگهداشت این ساختمان بیشتر توجه می‌شد می‌توان گفت که شاهد آوار شدن پلاسکو نمی‌شدیم. از سوی دیگر با توجه به استقرار تهران در کمربند زلزله کاری که باید انجام دهیم این است که وضعیت زلزله در تهران و ساخت و ساز در آن را در طرح تفصیلی شهر وارد کنیم و موضوع را به گونه ای عملیاتی کنیم که ایمنی لازم را شهر در برابر زلزله داشته باشیم.

در میان لیست‌ها اگر منصفانه قضاوت کنیم، لیست خدمت برتری نسبی دارد
پروفسور شکیب درخصوص ضرورت رای دادن شهروندان به لیست 21نفره خدمت هم گفت: الان زمانی است که شهروندان باید تصمیم مهمی بگیرند و روز جمعه که برای رای دادن می‌روند باید خیلی دقت کنند که به چه افرادی رای می‎دهند؟ آیا افرادی که به آنها می‌خواهند رای دهند در حوزه امور شهری دارای تخصص هستند؟ آیا تعهد لازم را دارند و پاکدست هستند؟ و پاسخگوی نیازهای شهر و نظارت بر اداره شهر هستند؟

شکیب تاکید کرد فکر می‌کنم در میان لیست‌هایی که منتشر شده است اگر منصفانه بخواهیم قضاوت کنیم، لیست خدمت برتری نسبی را دارد و متشکل از افراد کارشناس و متخصص هستند. شهروندان دقت کنند که شهرشان را به دست چه کسانی می‌خواهند بسپارند؟ با هر سلیقه سیاسی، شهروندان دقت کنند کسی را که برای حضور در شورای شهر تهران انتخاب می‌کنند کسی باشد که بتواند گره‌ای از گره‌های مردم و شهر را باز کند، نه اینکه افرادی وارد شورای شهر شوند که به مسائل سیاسی دامن زده شود و مشکلات عدیده‌ای مشابه شورای نخست شورای شهر تهران ایجاد شود.

این استاد تمام و رئیس دانشکده عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس در پایان با تاکید بر اینکه اگر توفیق ورود به شورای شهر پیدا کنم امور تخصصی را مبتنی بر رشته خود را پیگیری می‌کنم گفت: رمز موفقیت در خدمت و کار تخصصی برای مردم است. باید از شعار پرهیز کنیم و بر کار و فعالیت متمرکز شویم و وظیفه نظارتی خود را به نحو مناسبی انجام دهیم.
کد مطلب: 70491
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود