خانه افراد شاخص و شهیر محله‌تان را معرفی کنید

27 ارديبهشت 1396 ساعت 16:27

نخستین «کاشی ماندگار» بر سر در خانه ایران درّودی نقاش، نویسنده و کارگردان شاخص کشورمان نصب شد. همچنین مردم می‌توانند، آدرس و مشخصات افراد شاخص و شهیر محله‌های خود را اعلام کنند تا بررسی‌های لازم برای نصب کاشی ماندگار برای این خانه‌ها صورت پذیرد.


به گزارش خدمت؛ فرهاد نظری در مراسم آغاز طرح «کاشی ماندگار» با ثبت خانه "ایران درودی" اظهار داشت: این طرح که با خانه خانم "ایران درودی" نقاش برجسته کشورمان آغاز شده است، به‌منظور پیگیری کنوانسیون 2003 یونسکو که به پاسداری از میراث ناملموس بشری اشاره دارد و در دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: براساس این کنوانسیون باید گنجینه‌های زنده بشری را شناسایی و معرفی کنیم و به همین دلیل ما به این نتیجه رسیدیم که از خانه‌های مشاهیر و مفاخر که به شهرها هویت می‌دهند آغاز کنیم، در این طرح با شناسایی افرادی که نقشی در فرهنگ و هنر کشورمان دارند، کاشی ماندگار در سردر خانه‌های این مشاهیر و مفاخر نصب می‌شود.

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی تصریح کرد: این اقدام باعث می‌شود افرادی که در این محله‌ها زندگی می‌کنند، نگاه متفاوت‌تری به محله و شهر خود داشته باشند.

گفتنی است مراسم نصب نخستین «کاشی ماندگار» بر سردر خانه "ایران درّودی" نقاش، نویسنده و کارگردان ایرانی، امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت با حضور جمعی از اصحاب رسانه نصب شد.

خانه افراد شاخص و شهیر محله‌تان را معرفی کنید
همچنین در این مراسم پوریا سوری - رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه نصب کاشی ماندگار بر سردر خانه‌های مشاهیر و مفاخر علمی، فرهنگی، دینی، مذهبی کم‌ترین قدردانی از این افراد است، گفت: این طرح بسیار گسترده است و در تمام شهرها اجرا خواهد شد، فرزندان ما باید با این افراد آشنا شوند و بدانند که چه کسانی در کنارشان زندگی می‌کنند.

سوری افزود: اجرای این طرح نیازمند همکاری و همراهی رسانه‌هاست و ما قصد نداریم وارد دسته‌بندی و یا گروه‌بندی خاصی شویم و هنرمندان، مشاهیر و مفاخر علمی، فرهنگی، دینی و مذهبی که در هر حوزه‌ای شاخص هستند و خلاقیت خود را برای ارتقای فرهنگ کشورمان به‌کار گرفته‌اند در این طرح جای دارند.

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: همچنین در ذیل سایت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امکانی ایجاد می‌شود تا مردم و علاقه‌مندان بتوانند، آدرس و مشخصات افراد شاخص و شهیر محله‌های خود را در آن درج کنند تا بررسی‌های لازم برای نصب کاشی ماندگار برای این خانه‌ها انجام شود.


کد مطلب: 70469

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/70469/خانه-افراد-شاخص-شهیر-محله-تان-معرفی-کنید

خدمت
  http://www.khedmat.ir