شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

خانه افراد شاخص و شهیر محله‌تان را معرفی کنید

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
نخستین «کاشی ماندگار» بر سر در خانه ایران درّودی نقاش، نویسنده و کارگردان شاخص کشورمان نصب شد. همچنین مردم می‌توانند، آدرس و مشخصات افراد شاخص و شهیر محله‌های خود را اعلام کنند تا بررسی‌های لازم برای نصب کاشی ماندگار برای این خانه‌ها صورت پذیرد.
خانه افراد شاخص و شهیر محله‌تان را معرفی کنید
به گزارش خدمت؛ فرهاد نظری در مراسم آغاز طرح «کاشی ماندگار» با ثبت خانه "ایران درودی" اظهار داشت: این طرح که با خانه خانم "ایران درودی" نقاش برجسته کشورمان آغاز شده است، به‌منظور پیگیری کنوانسیون 2003 یونسکو که به پاسداری از میراث ناملموس بشری اشاره دارد و در دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: براساس این کنوانسیون باید گنجینه‌های زنده بشری را شناسایی و معرفی کنیم و به همین دلیل ما به این نتیجه رسیدیم که از خانه‌های مشاهیر و مفاخر که به شهرها هویت می‌دهند آغاز کنیم، در این طرح با شناسایی افرادی که نقشی در فرهنگ و هنر کشورمان دارند، کاشی ماندگار در سردر خانه‌های این مشاهیر و مفاخر نصب می‌شود.

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی تصریح کرد: این اقدام باعث می‌شود افرادی که در این محله‌ها زندگی می‌کنند، نگاه متفاوت‌تری به محله و شهر خود داشته باشند.

گفتنی است مراسم نصب نخستین «کاشی ماندگار» بر سردر خانه "ایران درّودی" نقاش، نویسنده و کارگردان ایرانی، امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت با حضور جمعی از اصحاب رسانه نصب شد.

خانه افراد شاخص و شهیر محله‌تان را معرفی کنید
همچنین در این مراسم پوریا سوری - رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه نصب کاشی ماندگار بر سردر خانه‌های مشاهیر و مفاخر علمی، فرهنگی، دینی، مذهبی کم‌ترین قدردانی از این افراد است، گفت: این طرح بسیار گسترده است و در تمام شهرها اجرا خواهد شد، فرزندان ما باید با این افراد آشنا شوند و بدانند که چه کسانی در کنارشان زندگی می‌کنند.

سوری افزود: اجرای این طرح نیازمند همکاری و همراهی رسانه‌هاست و ما قصد نداریم وارد دسته‌بندی و یا گروه‌بندی خاصی شویم و هنرمندان، مشاهیر و مفاخر علمی، فرهنگی، دینی و مذهبی که در هر حوزه‌ای شاخص هستند و خلاقیت خود را برای ارتقای فرهنگ کشورمان به‌کار گرفته‌اند در این طرح جای دارند.

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: همچنین در ذیل سایت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امکانی ایجاد می‌شود تا مردم و علاقه‌مندان بتوانند، آدرس و مشخصات افراد شاخص و شهیر محله‌های خود را در آن درج کنند تا بررسی‌های لازم برای نصب کاشی ماندگار برای این خانه‌ها انجام شود.
کد مطلب: 70469
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟