شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

منبع «اطلاعات سری» که ترامپ فاش کرد اسرائیلی بود

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
منابع خبری می‌گویند که منبع اطلاعات محرمانه‌ای درباره گروه تروریستی داعش که رئیس‌جمهوری آمریکا آن‌ها را به روسیه درز داده است، رژیم صهیونیستی بوده است.
منبع «اطلاعات سری» که ترامپ فاش کرد اسرائیلی بود
به گزارش خدمت؛ «وال‌استریت ژورنال» نوشت: مقام‌های آمریکایی به رسانه‌های این کشور گفته‌اند منبع اطلاعات محرمانه‌ای که گفته می‌شود «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه و «سرگئی کیلسیاک» سفیر روسیه فاش کرده، اسرائیل بوده است.

بر این اساس، یکی از مقام‌های دولتی که «به‌طور مستقیم با این مساله مرتبط است»، گفته است، اطلاعاتی که رئیس‌جمهوری آمریکا به مقام‌های روسی داده، از سوی اسرائیل تهیه شده بوده و قرار نبوده که بدون مطلع شدن اسرائیل، این اطلاعات با کشور دیگری به اشتراک گذاشته شود.

در همین حال، «شان اسپایسر»، سخنگوی کاخ‌سفید، دقایقی پیش از تایید یا تکذیب این‌که اسرائیل منبع اطلاعات مورد اشاره رسانه‌های آمریکایی بوده است، سرباز زد.

او همچنین درباره احتمال واگذاری متن گفتگوهای دیدار ترامپ و مقام‌های روسی که گفته می‌شود از سوی نمایندگان کنگره درخواست شده است، به خبرنگاران پاسخی نداد.

در همین حال، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گزارش داد که از داخل کاخ‌سفید خبر دریافت کرده که ترامپ از جنجال به‌وجود آمده پیرامون دیدار هفته گذشته با لاوروف، «بسیار برآشفته» است و احتمالا در ساعات آینده تغییری در میان مقام‌های ارشد کاخ‌سفید علنی خواهد شد.

گمانه‌زنی سی‌ان‌ان درباره تغییر در میان مقام‌های ارشد کاخ‌سفید، می‌تواند اشاره‌ای به تاکید ژنرال «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید باشد که درز اطلاعات از داخل کاخ‌سفید به رسانه‌ها را «آسیبی جدی» خواند و گفت که باید ترمیم شود.

ژنرال مک‌مستر، روز گذشته، یک‌بار دیگر برابر خبرنگاران تاکید کرد که از نظر او و دیگر مقام‌های حاضر در جلسه هفته گذشته، رئیس‌جمهوری آمریکا تنها بر اساس استراتژی پیشبرد جنگ با داعش سخن گفته و به نظر او هیچ اطلاعات محرمانه‌ای «فاش نشده است.»

مخالفان دولت ترامپ به‌شدت از آن دیدار انتقاد کرده بودند، به‌خصوص که «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی سابق ترامپ به خاطر تماس‌هایش با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا و گفت‌وگوی غیرمجاز با وی درباره آینده تحریم‌های آمریکا علیه روسیه از کار برکنار شد.

دو مقام روس همچنین یک‌روز پس از اخراج ناگهانی جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا(اف‌بی‌آی)، به کاخ سفید رفتند.

«جیمز کومی» در حال تحقیق درباره اتهام تماس‌های گذشته اطرافیان دونالد ترامپ با روسیه بود که اخراج شد. کاخ سفید گفت که رئیس اف‌بی‌آی به‌خاطر نارضایتی از عملکردش در پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون، برکنار شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 70459
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود