يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

کاخ سفید آمادگی خود برای همکاری با ایران را اعلام کرد

سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید امشب در میان خبرنگاران در خصوص موضوعات مختلف و بخصوص رویه دولت ترامپ در قبال سوریه سخن گفت.
کاخ سفید آمادگی خود برای همکاری با ایران را اعلام کرد
به گزارش خدمت؛ جام نیـوز به نقل از فارس نوشت: «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید امشب در میان خبرنگاران در خصوص موضوعات مختلف و بخصوص رویه دولت ترامپ در قبال سوریه سخن گفت.

دولت «باراک اوباما» همیشه بر شعار «اسد باید برود» اصرار داشت ولی مقامات کلیدی دولت ترامپ در برهه‌های مختلف، سخنان مختلفی در این باره گفته بودند.

اسپایسر ابتدا به همین موضوع پرداخت و موضعی را که احتمالاً موضع اصولی دولت ترامپ خواهد بود، با خبرنگاران در میان گذاشت.

سخنگوی کاخ سفید گفت: «دولت ترامپ معتقد است که آینده سیاسی سوریه باید توسط مردم این کشور و طی روندی آزاد و شفاف تعیین شود.»

وی پس از اینکه از وجود «آزادی انتخاب» برای مردم سوریه سخن گفت، خیلی شفاف توضیح داد که نتیجه این انتخاب در چه صورت برای آمریکایی‌ها قابل قبول خواهد بود.

اسپایسر گفت: «برای آمریکا غیرقابل‌تصور است که طی یک روند آزاد، مردم سوریه گزینه رهبری بشار اسد را انتخاب کنند. تا وقتی بشار اسد در قدرت است، سوریه رنگ ثبات و امنیت را نخواهد دید.»

در ادامه سخنگوی کاخ سفید از آمادگی برای همکاری با ایران در بازگرداندن ثبات به سوریه خبر داد؛ مقامات ایرانی بارها اعلام کرده‌اند که تنها برای حل پرونده هسته‌ای، مجوز گفت‌وگو با آمریکایی‌ها را داشته‌اند و طبیعتاً جواب این درخواست همکاری منفی است. با این حال اسپایسر برای چنین همکاری غیرمحتملی، باز هم شرط و شروط گذاشت.

سخنگوی کاخ سفید گفت: «آمریکا کماکان آماده همکاری با ایران و روسیه برای یافتن راه‌حلی به سمت سوریه باثبات و یکپارچه است ولی اولین گام برای پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه این است که ایران و روسیه، بر وحشی‌گری‌های صحه بگذارند و از نفوذشان برای متوقف کردن آن، استفاده کنند.»
کد مطلب: 70375
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه