جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 22 Sep 2017
۰

مردم جمعه ۲ حق انتخاب دارند؛ "دولت محرومان" یا "دولت وارداتچی"

دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
یک کارشناس اقتصادی، با انتقاد از نگاه وارداتی دولت روحانی و افزایش ورود کالاهای لوکس به کشور در سال‌های اخیر، گفت: باید به کسی رای داد که نگاهش به زیرساخت‌های داخلی و مردم محروم باشد.
مردم جمعه ۲ حق انتخاب دارند؛ "دولت محرومان" یا "دولت وارداتچی"
به گزارش خدمت؛ جعفر قادری، با تأکید بر این‌که امکان افزایش یارانه نقدی بین اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هست، زیرا هم منابع وجود دارد و هم می‌توان با حذف اقشار پر درآمد این کار را انجام داد، گفت: باید کسی را انتخاب کنیم که به توانمندی‌های داخلی و پتانسیل‌های زیادی که در کشور وجود دارد، توجه می‌کند؛ نه کسی که به کشورهای دیگر نگاه می‌کند. باید کسی انتخاب شود که نگاه ابزاری به انتخابات نداشته باشند و به مردم و مناطق محروم بی‌توجه نباشد.

این کارشناس اقتصادی، با تأکید بر این‌که نباید رئیس‌جمهور نگاهش به واردات باشد، خاطر نشان کرد: دولت آینده باید به توسعه زیرساخت‌ها و خطوط ریلی که مدت‌ها است روی زمین مانده است، توجه بیشتری داشته باشد. به جای این‌که کالاهای لوکس را وارد زندگی مردم کند، باید به سمت خطوط ریلی پر سرعت توجه کند.

قادری با اشاره به این‌که باید به زیرساخت توسعه صنایع پایین‌دستی نگاه ویژی‌تری داشت، تصریح کرد: باید نقدینگی در کشور به جای این‌که دست دلالان و واردات باشد و کمکی به گره‌های مشکلات کشور نمی‌کند، به سمت اولویت‌ها حرکت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم گفت: در بخش کشاورزی باید زیرساخت‌ها را توسعه دهیم و صرفا افزایش نرخ‌های تضمینی گره‌گشا نبوده و این خودکفایی‌ها که گفته می‌شود، صحیح نیست؛ زیرا خودکفایی زمانی است که زیر ساخت‌ها توسعه پیدا کرده باشد.

وی با بیان این‌که باید توجه ویژه به بخش معدن داشت، ادامه داد: موضوع بانک‌ها از مسائلی است که شدیدا در آن مشکل داریم و باید اصلاح شود؛ زیرا با نرخ سود ٢٦ درصد و تسهیلات ٢٨ درصد، حتی اگر تورم نیز کاهش یابد، تولید توجیهی نخواهد داشت. بنابراین باید بانک‌های متخلف از سوی دولت مورد بازخواست و برخورد جدی شود.

قادری تصریح کرد: بانک مرکزی نباید ناظر این تخلفات باشد؛ بلکه باید با قاطعیت برخورد کند تا بتواند اعتماد مردم را جلب و سپرده آن‌ها را به‌سوی بانک‌ها سوق دهد. همچنین بازار سرمایه نیز طی این سال‌ها مردم را بی‌اعتماد کرده و مردم ضررهای زیادی را متحمل شدند و کسی که قرار است انتخاب شود، باید راهی برای جلب اعتماد مردم و جذب سرمایه‌ها به بازار سرمایه پیدا کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 70285
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟