يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی در حد تعویض روغن است

دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل، با اشاره به کمبود قطعات یدکی خودروهای وارداتی و برخی خودروهای جدید داخلی، مانند ساندرو، گفت: خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی در حد تعویض روغن است و شکایات زیادی در این مورد وجود دارد.
خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی در حد تعویض روغن است
به گزارش خدمت؛ سعید مؤتمنی اظهار داشت: هم اکنون تأمین قطعات یدکی خودروهای وارداتی اعم از مدل ۲۰۱۷ و قبل از آن با مشکل روبرو است و صاحبان این خودروها باید دوندگی زیادی برای رسیدن به حق خود داشته باشند.

وی ادامه داد: قطعات یدکی خودروهای خارجی بسیار کم است؛ به‌طوری که برای تأمین این قطعات یا باید به‌صورت کالای همراه مسافر اقدام شود و یا از کشورهای همسایه وارد شود که این‌کار هم زمان‌بر است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تصریح کرد: همچنین اگر قرار باشد قطعه‌ یدکی از کشور مادر، مانند کره وارد شود، دو ماه زمان می‌برد و مشتری باید معطل رسیدن این قطعه شود.

مؤتمنی با بیان این‌که خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی در حد روغن عوض کردن است،‌ گفت: خودروهای وارداتی معمولاً از کیفیت بهتری نسبت به خودروهای داخلی برخوردارند و به همین دلیل مشتریان با مشکل زیادی روبرو نمی‌شوند، وگرنه باید شاهد صف طویل خودروها مقابل تعمیرگاه‌های خودروهای وارداتی می‌بودیم.

* بی‌توجهی سازمان حمایت
وی ادامه داد: برای حل این مشکل، با سازمان حمایت‌ نامه‌نگاری‌هایی انجام داده‌ایم؛ ولی به نتیجه‌ای نرسید.

به گفته وی، واردکنندگان خودرو صرفاً نسبت به واردات خودرو اقدام می‌کنند و توجه زیادی به خدمات پس از فروش و تأمین قطعات خودرو ندارند؛ به‌طوری که مصوبات وزارت صنعت در مورد خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی نیز در حد حرف باقی مانده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران، با بیان این‌که دستگاه‌های ناظر برخوردی با وضعیت نامناسب خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی ندارند، گفت: شرکت‌های واردکننده، در ازای تأخیر در ارائه خدمات، موظف به پرداخت خسارت به مشتریان هستند؛ ولی این مسئله نیز رعایت نمی‌شود.

* تأمین قطعات ساندرو نیز با مشکل روبرو است
وی با اشاره به این‌که مشکل تأمین قطعات یدکی در مورد اکثر خودروهای وارداتی، از جمله محصولات هیوندایی، تویوتا و نیسان وجود دارد، اظهار داشت: تأمین قطعات برخی خودروهای جدید داخلی، مانند ساندرو نیز با کمبود روبرو است و خریداران این خودروها نیز با مشکل تأمین قطعات مواجه هستند.

مؤتمنی در پایان، با اشاره به شکایات زیاد مطرح شده در مورد پیش‌خرید خودرو از شرکت‌های متفرقه گفت: برخی شرکت‌ها به‌دلیل رکود بازار، برای فروش خودرو زیر قیمت به مشتریان تبلیغ می‌کنند؛ اما تحویل این خودروها با مشکل روبرو است که خریداران باید توجه لازم را نسبت به شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو داشته باشند.

منبع: خودرو
کد مطلب: 70277
نام شما

آدرس ايميل شما

چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه