شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

دستگیری دزد اینترنتی در همدان

يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۳
فردی که از طریق برداشت اینترنتی اقدام به برداشت اینترنتی غیر مجاز 20 میلیون ریالی کرده بود، توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان، شناسایی و دستگیر شد.
دستگیری دزد اینترنتی در همدان
به گزارش خدمت؛ "سرهنگ امینی" رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات استان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت اینترنتی غیر مجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که از حساب بانکی شاکی به‌صورت اینترنتی وجه برداشت شده و برداشت‌ها به‌صورت خرید شارژ و پرداخت قبوض می‌باشد که کل مبلغ برداشت شده، 20 میلیون ریال بوده و شاکی هیچ اطلاعی از نحوه برداشت‌ها ندارد.

این مقام انتظامی بیان داشت: کارشناسان این پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام و با به‌کارگیری شگردهای خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نامبرده را دستگیر کردند.

سرهنگ امینی اظهار کرد: متهم که از آشنایان شاکی بوده، ابتدا منکر بزه ارتکابی بود و سعی در کتمان حقیقت داشت که با ارائه مستندات علمی، لب به اعتراف گشود و به موضوع برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب شاکی اعتراف و هدف از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرد.

رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات استان توصیه کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع: رکنا
کد مطلب: 70253
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟