شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

نشانه‏‌هاى کافران و بریدگان از خدا

دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۶
واى بر آن کسانى که به من پشت کردند و رفتند. از من بریدند و به غیر من پیوستند. واى بر آن‌ها از عذاب سختى که هم در دنیا بر سر آنان مى‌آید و هم در آخرت.
نشانه‏‌هاى کافران و بریدگان از خدا
به گزارش خدمت؛ خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «وَ وَیْلٌ لِلْکافِرِینَ مِنْ عَذابٍ شَدِیدٍ»؛ واى بر آن کسانى که به من پشت کردند و رفتند. از من بریدند و به غیر من پیوستند. واى بر آن‌ها از عذاب سختى که هم در دنیا بر سر آنان مى آید و هم در آخرت.

کافران چه کسانى هستند؟
«الَّذِینَ یَسْتَحِبُّونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا عَلَى الْآخِرَةِ وَ یَصُدُّونَ عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ وَ یَبْغُونَها عِوَجاً أُولئِکَ فِی ضَلالٍ بَعِیدٍ»

علامت اول: کسانى که درب آخرت را به روى خود بستند و گفتند: ما نمى‌خواهیم؛ ما فقط شکم، شهوت، پول و املاک مى‌خواهیم.

علامت دوم: دیگران را که مى‌خواستند در راه من بیایند، وسوسه کردند و جلوى آنان را گرفتند که به مسجد و منبر نروید؛ به این حرف‌ها گوش ندهید؛ به سراغ خدا نروید. «وَ یَبْغُونَها عِوَجاً»

علامت سوم: کافران مى‌خواستند دین و راه مرا به دیگران کج نشان بدهند که این راه به جایى نمى‌رسد. «أُولئِکَ فِی ضَلالٍ بَعِیدٍ»؛ این‌ها در گمراهى خیلى دورى هستند. دیگر نزدیک نیستند که صداى من، پیغمبر صلى الله علیه و آله، قرآن و عالم ربانى را بشنوند. دور دور هستند و هیچ صداى حقى به گوش آنان نمى‌خورد.
کد مطلب: 70250
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟