شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

دولت یازدهم پرخرج ترین دولت ایران معرفی شد + سند

شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
صندوق بین المللی پول دولت یازدهم را پرخرج ترین دولت ایران معرفی کرد و از افزایش ۲ برابری ریخت و پاش هزینه ای در این دولت نسبت به دولت قبل خبر داد.
دولت یازدهم پرخرج ترین دولت ایران معرفی شد + سند
به گزارش خدمت؛ آمارهای منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد دولت یازدهم پرخرج ترین دولت ایران بوده و هزینه های سالانه آن با شیب بسیار تند افزایش یافته است.

مجموع هزینه های دولت یازدهم در سال 95 به 233 هزار میلیارد تومان رسیده که بالاترین هزینه‌کرد سالانه در بین دولت های ایران محسوب می شود.

هزینه‌کرد سالانه دولت یازدهم در سال اول فعالیت این دولت 141 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به آخرین سال فعالیت دولت دهم 36 درصد رشد داشته است. هزینه کرد دولت یازدهم در سال دوم فعالیتش به 173 هزار میلیارد تومان، در سال سوم به 199 هزار میلیارد تومان و در سال چهارم به 233 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است .

این دولت در مجموع 4 ساله فعالیت خود 746 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است. مجموع هزینه های دولت دهم 391 هزار میلیارد تومان بوده است.

بر این اساس دولت یازدهم تقریبا 2 برابر دولت دهم هزینه کرده است این در حالی است که بهبودی در وضعیت زندگی و اشتغال مردم ایجاد نشده است.
کد مطلب: 70148
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟