سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

مدیران روحانی هنوز حقوق نجومی می‌گیرند

چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸
حسن روحانی دو روز پیش مدعی اصلاح حقوق‌های نجومی شد؛ ولی گزارش مسئولان حاکی است، بخش زیادی از وام‌های نجومی هنوز به بیت المال برنگشته، ۳۹۷ متخلف نجومی بگیر آزاد و در دیگر دستگاه‌ها مشغولند و دریافت حقوق‌های نجومی هنوز کامل متوقف نشده است.
مدیران روحانی هنوز حقوق نجومی می‌گیرند
به گزارش خدمت؛ حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دو روز پیش ادعا کرده که "حقوق نجومی را خودمان اصلاح کردیم و به بیت‌المال برگرداندیم"، ولی اظهارات اخیر رئیس دیوان محاسبات کشور روایت دیگری از این ماجرا دارد و حاکی است که اولا بخشی از وام‌های دریافتی با گذشت یک‌سال از ماجرای حقوق‌های نجومی هنوز برنگشته و بیش از 14 میلیارد تومان هنوز دست نجومی بگیران است، ثانیاً پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق‌های نجومی به دادسرا رفته و در حال رسیدگی است، این در حالی است که برخی از متهمان این پرونده هم اکنون آزادند و برخی هم در دیگر دستگاه‌ها مشغول به‌کار شدند، ثالثاً، این‌که ظاهراً هنوز گرفتن حقوق‌های نجومی در این دولت ادامه دارد و در همین اسفندماه مدیری که 9 مسئولیت داشت و بیش از 35 میلیون تومان حقوق می‌گرفت، شناسایی شد.

عادل آذر نیمه اسفند 95 در یک گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع حقوق‌های نجومی در دیوان محاسبات به سرانجام رسیده است یا خیر، گفت: در بحث گرفتن مازاد پول، بله. 397 نفر حقوق نجومی دریافت کردند و مازاد دریافتی آن‌ها 23 میلیارد و 3000 میلیون تومان بود که آن را کامل دریافت کردیم. ولی از وام‌ها هم حدود 10 میلیارد تومان برگشت.

وی با بیان این‌که قوانین مربوط به پرداخت حقوق را بررسی کردیم، افزود: واژه حقوق نامتعارف در قانون نداریم، حقوق بالای 20 میلیون تومان را نامتعارف و غیر قانونی در نظر گرفتیم و تردیدی در نجومی بودن آن حقوق‌ها نبود.

آذر با بیان این‌که پرونده 119 دستگاه پرداخت‌کننده حقوق نامتعارف را به دادسرا ارسال کردیم و در حال رسیدگی است، ادامه داد: در برخی از این پرونده‌ها، تصرف اموال دولت و تصرف در بیت‌المال حکم داده شد که جرم است و پرونده آن‌ها باید به قوه قضائیه ارسال شود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به این‌که باید میان دریافت‌کننده و پرداخت‌کننده حقوق تفکیک قایل شویم، گفت: برخی‌ها، خودشان هم پرداخت‌کننده و هم دریافت‌کننده حقوق بودند.

وی افزود: هیئت مدیره، مدیرعامل و هیئت امنای 119 دستگاه در این پرونده متهم هستند و دادسرا در حال رسیدگی به آن‌هاست و این موضوع را به مجلس هم اعلام کردیم.

آذر گفت: برخی از دستگاه‌ها حدود 300 تا 7000 میلیارد تومان تخلف در پرداخت حقوق داشته‌اند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: پس از رسیدگی به این پرونده، رای آن اعلام و در سامانه دیوان محاسبات برای بازدید عموم قرار داده می‌شود. اگر تخلفات آنان جرم محسوب شود پرونده به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

آذر با بیان این‌که پرونده حقوق‌های نجومی در جریان است، افزود: هفته گذشته مدیری را شناسایی کردیم که 3 مسئولیت در دولت و 6 مسئولیت در بیرون از دولت به‌عنوان هیئت مدیره دارد و اکنون ماهی 35 میلیون تومان از دولت حقوق دریافت می‌کند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی هم پیشتر از بررسی 167 هزار پرونده فیش‌های حقوق مدیران توسط دیوان محاسبات و احراز تخلف 397 مدیر نجومی‌بگیر خبر داد و گفت:‌ کمیسیون منتظر ارائه گزارش جامع دیوان محاسبات در خصوص فیش‌های نجومی و وام‌های کلان است.

در حالی طبق قانون باید حکم انفصال از خدمت برای این افراد صادر شود که الان شمار زیادی از همین نجمومی‌بگیران در دستگاه‌های دیگر و شاید با همان حقوق‌های نجومی مشغول به کار شدند.

منبع: افکار
کد مطلب: 69958
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟