دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۰

جعفری: ایران در صدر کشورهایی است که در مبارزه با داعش به عراق کمک کردند

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
وزیر خارجه عراق در دیدار با سفیر جدید ایران در این کشور گفت: ایران در صدر کشورهایی قرار دارد که در مبارزه با داعش به عراق کمک کردند.
جعفری: ایران در صدر کشورهایی است که در مبارزه با داعش به عراق کمک کردند
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از الفرات نیوز نوشت: ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در بغداد، استوارنامه خود را تقدیم ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق کرد.

جعفری در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای مسجدی در مأموریت‌‌های محوله، بر آمادگی عراق برای ارائه انواع کمک به هیئت دیپلماتیک ایران تأکید کرد.

وزیر خارجه عراق با اشاره به عمیق بودن روابط بین کشورش و ایران و خطرهای مشترکی که در کمین دو کشور است، از مواضع ایران در زمینه‌های بشردوستانه، خدمات رسانی و حمایت‌های امنیتی در مبارزه با داعش قدردانی کرد.

جعفری بر عزم عراق برای داشتن بهترین روابط با کشورهای همسایه و بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه تأکید کرد و خواستار تلاش‌های بیشتر برای تقویت همکاری مشترک بین ایران و عراق در همه زمینه‌ها شد.

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه کشورش مراحل سختی را پشت سر می‌گذراند، گفت: ایران در صدر کشورهای دوستی قرار دارد که به عراق در مبارزه با داعش کمک کردند.

وی بر ضرورت ارتباط بین کمیته‌های فنی دو کشور برای حل مشکل آب‌ها و رودهای مشترک تأکید کرد.

ایرج مسجدی سفیر کشورمان در عراق نیز بر علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش سطح روابط با عراق و عمیق کردن همکاری مشترک با این کشور تأکید کرد.

وی تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای پیشبرد منافع مشترک دو کشور در زمینه‌های مختلف به کار خواهد بست.
کد مطلب: 67998
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟