پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

"روحانی" رادارهایی که ۸ ماه پیش رونمایی کرده بود را دوباره رونمایی کرد + اسناد

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲
حسن روحانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، برای چندمین بار از ۴ نوع رادار مختلف رونمایی کرد.
"روحانی" رادارهایی که ۸ ماه پیش رونمایی کرده بود را دوباره رونمایی کرد + اسناد
به گزارش خدمت؛ صبح امروز پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری با انتشار خبری اعلام کرد که حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه شرکت صنایع الکترونیک شیراز، از 12 پروژه و محصول مهم دفاعی کشور در حوزه‌های راداری پدافندی و فرودگاهی رونمایی کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نامی از این 12 محصول راداری و پدافندی به میان نیاورده اما تصاویر این محصولات را منتشر کرده است.

برای اینکه بدانیم رئیس جمهور چه چیزهایی را رونمایی کرده به سایت ریاست جمهوری مراجعه کردیم تا تصاویر این رونمایی‌ها را مشاهده کنیم؛ پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری تصاویر این محصولات را منتشر کرده که بررسی این محصولات نکات بسیار جالبی را روشن می‌کند.

طبق تصویر ذیل که سایت ریاست جمهوری منتشر کرده، نشان می‌دهد که 4 نوع رادار در جریان حضور روحانی رونمایی شده است که هر 4 رادار قبلا توسط روحانی و با وزیر دفاع رونمایی شده‌اند.به ترتیب از راست به چپ: رادار معراج 4، رادار مطلع الفجر 1، رادار آرایه‌فازی جستجو و ردگیری باور 373، رادار ردگیری سامانه موشکی باور 373


روحانی در مراسم رونمایی از رادارها - عکس از خبرگزاری دولت

1- رادار معراج 4
این رادار برای اولین بار در تاریخ 31 مرداد ماه سال 95 با حضور حسن روحانی و وزیر دفاع رونمایی شده بود. این رادار یکی از رادارهای متعلق به سامانه موشکی باور 373 است. غیر از این رونمایی، در 1 آبان ماه سال 95 نیز همین رادار با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد و وزارت دفاع نیز رسما رونمایی از این رادار را اعلام و تصاویر آن را نیز منتشر کرد و حالا برای سومین بار توسط رئیس‌جمهور روحانی شده است.

معراج 4، همان رادار کنترل آتش برد بلند و آرایه فازی سامانه موشکی باور 373 است که حالا با رونمایی امروز، برای سومین بار در دولت روحانی رونمایی می‌شود.


رادار معراج 4 در مراسم رونمایی اول - 31 مرداد سال 95


رادار معراج 4 (سمت چپ اولین رادار) در مراسم رونمایی دوم - 1 آبان 95


رادار معراج 4 (رادار اول از سمت راست) در مراسم رونمایی سوم - 31 فروردین 96

2- رادار مطلع الفجر 1
یکی دیگر از رادارهایی که امروز رونمایی شده است، رادار مطلع الفجر می‌باشد. این رادار که 3 مدل مختلف دارد و هر 3 مدل این رادار نیز در مقاطع مختلفی رونمایی شده‌اند. نوع سوم و جدیدترین مدل این رادار، "مطلع الفجر 3" نام دارد که در 1 آبان ماه سال 95 با حضور سردار دهقان وزیر دفاع رونمایی شده بود.

رادار مطلع الفجر که در سالیان گذشته رونمایی شده بود، حدود 300 کیلومتر برد داشته و با 12 آنتن یاگی، قابلیت مراقبت هوایی برای کشف و شناسایی اهداف را داراست.


رادار مطلع الفجر 1 که در سالیان گذشته رونمایی شده بود


رادار مطلع الفجر 1 (دومین رادار از سمت راست) در مراسم رونمایی دوم - 31 فروردین 96

3- رادار آرایه‌ای باور 373
یکی دیگر از رادارهایی که امروز رونمایی شده است و در کنار رادارهای دیگر قرار دارد، یک "رادار آرایه‌ای" است که پیش از این در مراسم رونمایی از سامانه موشکی باور 373 در تاریخ 31 مرداد ماه سال 1395 و با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شده بود.

این رادار، یک رادار آرایه‌ای برای جستجو و ردگیری است که اطلاعاتی درباره آن علی‌رغم 2 بار رونمایی، منتشر نشده است.


رادار آرایه‌ای باور 373 در مراسم رونمایی اول - 31 مرداد 95


رادار آرایه‌ای باور 373 (دومین رادار از سمت چپ) در مراسم رونمایی دوم - 31 فروردین 96

4- رادار ردگیری باور 373
چهارمین راداری که امروز توسط حسن روحانی رئیس جمهور رونمایی شده است، یک رادار آرایه فازی است که پیش از این 2 بار رونمایی شده و حالا برای سومین بار رونمایی شده است.

این رادار، برای اولین بار در جریان بازدید علی لاریجانی از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع رونمایی غیرسمی شد و شبکه خبر سیما هم فیلم بازدید رئیس مجلس از این رادار و موشک باور 373 را پخش کرد.

دومین بار هم، همین رادار در مراسم رونمایی از سامانه موشکی باور 373 توسط حسن روحانی رئیس جمهور در تاریخ 31 مرداد ماه سال 95 رونمایی شد.


رادار ردگیری باور 3737 - رونمایی اول


رادار ردگیری باور 373 در مراسم رونمایی سوم - 31 فرودین 96

پیشتر نیز، افتتاح دوباره برخی پروژه‌ها از سوی اعضای کابینه و حسن روحانی رئیس 69 ساله دولت یازدهم، واکنش‌هایی را در پی داشته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 67991
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟