دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۱
۰
لفاظی های اردوغان در سایه سکوت دولت تدبیر:

اردوغان: سیاست‌های ایران ما را عذاب می‌دهد/ ای کاش روابط ما با ایران به این سطح نمی‌رسید

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی سخیف، حشدالشعبی عراق را گروهی تروریست خواند.
اردوغان: سیاست‌های ایران ما را عذاب می‌دهد/ ای کاش روابط ما با ایران به این سطح نمی‌رسید
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از روسیاالیوم نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت که کشورش هرگز اجازه نمی‌دهد که بخشهایی از سوریه به نفع کشوری دیگر تجزیه شود.

وی در گفتگویی تلویزیونی افزود: ما ملاحظه می‌کنیم که سوریه قطعه قطعه و وجب به وجب تجزیه می‌شود و کسی به تمامیت ارضی سوریه بهایی نمی‌دهد.

وی مدعی شد: ما حتی یک وجب سوریه را نمی‌خواهیم و تنها دغدغه ما مبارزه با داعش است. ما جرابلس، الراعی، و الباب را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردیم.

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه ادعاهای خود افزود: سیاست‌های ایران ما را عذاب می‌دهد. ایران سیاست گسترش فارسی را در منطقه در پیش گرفته است.

اردوغان سپس مدعی شد: به عنوان مثال نیروهای حشدالشعبی چه کسانی هستند؟ چه کسانی از آن‌ها حمایت می‌کنند؟ پارلمان عراق حشدالشعبی را تایید کرده است، ولی آن‌ها یک گروه تروریستی هستند و باید دید که چه کسانی پشت این گروه قرار دارند.

رئیس‌جمهور ترکیه درباره آینده روابط کشورش با ایران گفت: روابط ما با ایران تاریخی و ریشه ‌دار است و ای کاش که روابط به این سطح فعلی نمی‌رسید.

اردوغان مدعی شد: ایرانی‌ها می‌خواهند در سوریه، عراق، یمن و لبنان نفوذ کنند تا یک قدرت فارسی را در منطقه تشکیل دهند. این اقدامات معنا دار است و ما باید خوب درباره آن فکر کنیم. ایران باید از سیاست‌های خود دست بردارد.
کد مطلب: 67989
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
رزمنده
ترکیه جنایتکاردرمدت 6 سال است به همراهی عربستان، قطر و به سرکردگی آمریکا ازتامین کنند گان اصلی تسلیحات ونیازهای مالی تروریسم وداعش و دیگرگروه های تروریستی درعراق وسوریه بوده است.
ترکیه ازتروریسم وداعش برای تغییرحکومت ها عراق وسوریه استفاده می کند.