يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۱
۰
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد:

پایبندی ایران به برجام کافی نیست/ ایران کره شمالی دیگر است

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
وزیر خارجه آمریکا با اعتراف به اینکه ایران به برجام پایبند بوده، مدعی شد که عمل به برجام کافی نبوده و تحرکات ایران در منطقه نیز باید لحاظ شود.
پایبندی ایران به برجام کافی نیست/ ایران کره شمالی دیگر است
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از بی بی سی نوشت: «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در تازه ترین ادعاهای خود علیه ایران و برنامه هسته ای کشورمان مدعی شد که در صورت عدم کنترل ایران، این کشور تبدیل به کره شمالی دوم برای جهان خواهد شد.

تیلرسون ادعا کرد: ایران مهار نشده این توانایی را دارد که همان راهی را در پیش بگیرد که کره شمالی در پیش گرفته و جهان را همراه خود ببرد.

وی با اعتراف به اینکه ایران به تعهدات خود در قبال برجام پایبند بوده مدعی شد که تنها پایبندی ایران به برجام کافی نیست، بلکه به تحرکات ایران در خاورمیانه نیز باید رسیدگی شود.

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: سیاست جامع در قبال ایران نیازمند این است که ما تمامی تهدیدها از سوی ایران را مد نظر قرار داده مسلما تعداد این تهدید ها بسیار زیاد است.

در عین حال رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را از این ارزیابی آگاه کرده که ایران تا روز ۱۸ آوریل به تعهدات خود براساس برجام عمل کرده است.

در همین رابطه رویترز نیز در گزارشی اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دستور بازبینی لغو تحریم های ایران را صادر کرده است.

تیلرسون در عین حال اعلام کرد که کنگره را از قصد دولت برای بررسی اینکه آیا رفع تحریم های ایران براساس برجام در راستای تامین امنیت ملی آمریکا بوده است یا نه آگاه کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای نوشت: پرزیدنت دونالد جی ترامپ شورای امنیت ملی را مسئول هدایت چند سازمان برای بررسی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ارزیابی این مساله کرده که آیا تعلیق تحریم های ایران، در پی امضای برجام، برای تامین منافع امنیت ملی آمریکا حیاتی است یا نه.
کد مطلب: 67970
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود
رزمنده
آماده مقابله با دشمنان هستیم
امریکا، اسراییل، ترکیه و رژیم سعودی تروریست هستند.
مشکل امروز ما آمریکا است.
مشکل امروز ما عربستان است.
مشکل امروز ما رژیم صهیونیستی است.
مشکل امروز ما ترکیه است.
دست رزمندگان روی ماشه است.