دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۱
۰

اظهارات ضد ایرانی «رجب طیب اردوغان»!

پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
رئیس جمهور ترکیه اظهاراتی ضد ایران مطرح و تهران را به سیاست گسترش و ترویج (زبان) فارسی در منطقه متهم کرد.
اظهارات ضد ایرانی «رجب طیب اردوغان»!
به گزارش خدمت؛ مهر به نقل از الجزیره نوشت: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اظهاراتی ضد ایران مطرح کرد.

وی در همین راستا مدعی شد: هشدار می دهم که تهران سیاست گسترش و توسعه فارسی را در پیش گرفته است و این موضوع آنکارا را متألم می کند. در خصوص عراق نیز باید بگویم که آنچه در این کشور روی می دهد، ترکیه را آزرده خاطر می کند و ما با عراق بر اساس قومیت و مذهب رفتار و برخورد نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه درباره آمریکا نیز افزود: باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا مرا فریب داد اما مطمئن هستم که سیاست واشنگتن تغییر خواهد کرد. به «ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفته ام که باید گروه های کُردی در سوریه پایان یابند. هیچ کس به وحدت سوریه توجه نمی کند و آنچه در حال حاضر در سوریه در جریان است، قطعه قطعه کردن و تجزیه این کشور است.

وی در پایان گفت: اتحادیه اروپا روش نازیسم و فاشیسم را دنبال می کند و به وعده های خود در قبال آوارگان پایبند نبوده و پولی در این زمینه پرداخت نکرده است. درباره همه پرسی ترکیه نیز بیان می کنم که رای صندوق ها را دنبال می کنم و از این صندوق ها دیکتاتور خارج نمی شود.
کد مطلب: 67929
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
رزمنده
ترکیه جنایتکاردرمدت 6 سال است به همراهی عربستان، قطر و به سرکردگی آمریکا ازتامین کنند گان اصلی تسلیحات ونیازهای مالی تروریسم وداعش و دیگرگروه های تروریستی درعراق وسوریه بوده است.
ترکیه ازتروریسم وداعش برای تغییرحکومت ها عراق وسوریه استفاده می کند.