دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۰

۳۳ هزار یمنی، بر اثر حملات ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶
کمیته رفع حصار از یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات ائتلاف سعودی تاکنون جان ۱۳ هزار شهروند یمنی را گرفته و موجب زخمی شدن دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر شده است.
۳۳ هزار یمنی، بر اثر حملات ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند
به گزارش خدمت؛ حملات ددمنشانه متجاوزان و مزدوران ائتلاف سعودی به مردم و شهروندان یمنی با شدت ادامه دارد.

در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف سعودی بازاری در منطقه «حیران» واقع در استان حجه یمن را بمباران کردند که بر اثر آن ۳ شهروند یمنی به شهادت رسیدند و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین کمیته رفع حصار از یمن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات ائتلاف سعودی، تا کنون جان ۱۳ هزار شهروند یمنی را گرفته و موجب زخمی شدن دست‌کم ۲۰ هزار نفر دیگر شده است.

این در حالی است که «استفان اندرسون» نماینده برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل در یمن نسبت به هدف قرار دادن بندر الحدیده واقع در غرب یمن هشدار داد و تصریح کرد که بیش از ۸۰ درصد مواد غذایی و کمک های بشردوستانه از طریق این بندر وارد یمن می‌شود.

رژیم سعودی دو سال است با همراهی چند کشور عربی دیگر وابسته به خود و نیز حمایت آمریکا به بهانه درخواست منصور هادی برای تصاحب مجدد قدرت در یمن، تجاوز به این کشور را آغاز کرده است. در طول این تجاوز هزاران نفر از مردم یمن شهید و زخمی و خسارات زیادی نیز به زیرساخت های این کشور وارد شده است.

اخیرا وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که بر اثر حملات سعودی‌ها طی دو سال اخیر، ۱۰ هزار یمنی شهید و بیش از ۲۰ هزار نفر زخمی شده‌اند و ۴۱۲ ساختمان و مرکز بهداشتی و درمانی ویران شده است.

این وزارت‌خانه افزوده است: بر اثر تجاوزات سعودی‌ها به یمن طی دو سال گذشته، ۴۵۴۱ کودک و ۳۵۵۱ زن و ۲۰۶۱۹ مرد شهید یا زخمی شده‌اند. در پی محاصره یمن، دست‌یابی به ۵۰ نوع داروی سرطان در بازارهای یمن وجود ندارد و این داروها در بازار موجود نیست. درخواست می‌کنیم که تجاوز یه یمن متوقف و محاصره هوایی، زمینی و دریایی رفع گردد و فرودگاه‌های یمن نیز برای نجات جان بیماران بازگشایی شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 67900
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟