سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

تحقیر وزیر آمریکایی توسط وزیر ایرانی

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۵
سردار دهقان، تلویحا وزیر دفاع آمریکا را هفت‌تیر کش دانسته و بیان داشت: وزیر دفاع آمریکا بداند که دوره هفت‌تیر کشی گذشته است.
تحقیر وزیر آمریکایی توسط وزیر ایرانی
به گزارش خدمت؛ سردار حسین دهقان -وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران- در واکنش به ادعای وزیر دفاع آمریکا گفت: امروز تروریست‌های تکفیری-وهابی، با سلاح‌ها و مهمات ساخت آمریکا در اقصی نقاط جهان، به‌ویژه سوریه و عراق جنایت می‌کنند.

دهقان افزود: به وزیر دفاع آمریکا توصیه می‌کنم، ابتدا تاریخ مجادله‌های نظامی دولت‌های پیشین آمریکا در ویتنام، عراق، سومالی، افغانستان و اخیرا در سوریه و یمن و جنایت‌های جنگی و ضد بشری صورت گرفته را مطالعه کنند و علت تلاش برای خلاصی از باتلاق‌هایی که نابخردانه، متکبرانه و سرمستانه برای خود ایجاد کرده‌اند را بررسی، آن‌گاه به ریشه اتهام‌زنی‌های فعلی خود، پی خواهند برد.

وزیر دفاع گفت: ایشان و سران به اصطلاح استراتژیست آمریکا باید بدانند که دوره و عصر هفت‌تیر کشی، اتهام‌زنی، پرونده‌سازی و مداخله‌سازی از موضع حق به جانب گذشته است و این سخنان جابجا کردن متهم با مدعی است.

وی افزود: بهتر است ایشان و رهبران آمریکا در پی حل مسائل داخلی آن کشور باشند و به‌دنبال بحران‌آفرینی جدید و برافروختن شعله‌های جنگ در کره و خاورمیانه نباشند.

دهقان تصریح کرد: ملت‌ها پیام اظهارات مکارانه و رذیلانه دشمنان خود را خوب دریافت می‌کنند؛ از این‌رو پاسخ ملت‌ها نیز با اقدامات آن‌ها تناسب دارد.

وزیر دفاع، با بیان این‌که ملت رنجدیده یمن که مورد تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان و حمایت تمام عیار آمریکا قرار گرفته، خود با اتکا به قدرت مردم و توانمندی‌های خود، مقابل این ائتلاف و حامیان آن‌ها ایستاده و تا کنون آن‌ها را از دست‌یابی به اهداف شومشان ناکام گذاشته و این مسیر را تا پیروزی ادامه خواهد داد.

منبع: جام‌نیوز
کد مطلب: 67896
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟