يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 22 Oct 2017
۰

شورای نگهبان در مورد داوطلبان، هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار کرد: قبلا جلسات مقدماتی داشتیم؛ ولی امروز روزی است که وارد بحث می‌شویم.
شورای نگهبان در مورد داوطلبان، هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است
به گزارش خدمت؛ نجات الله ابراهیمیان -عضو حقوقدان شورای نگهبان- با تاکید بر این نکته که شورای نگهبان در مورد داوطلبان هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است، اظهار کرد: قبلا جلسات مقدماتی داشتیم؛ ولی امروز روزی است که وارد بحث می‌شویم؛ ما باید در جلسات رسمی تصمیم‌گیری کنیم.

علی اصغر احمدی -رئیس ستاد انتخابات کشور- گفته بود: 1636 نفر برای دوازدهمین دوره انتخابات رياست جمهوری ثبت نام كردند.

ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که اگر شورای نگهبان بخواهد صلاحیت تک به تک این 1636 نفر را بررسی کند، وقت زیادی از این شورا گرفته خواهد شد؛ آیا شورای نگهبان در مهلت پیش‌بینی شده می‌تواند نتایج بررسی صلاحیت‌ها را اعلام کند؟ گفت: قطعا آدمی که سواد ندارد و برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده، وقت زیادی از شورای نگهبان نخواهد گرفت. وی علاوه بر این می‌افزاید: "عده‌ای که روشن است صلاحیتشان موجود نیست، خیلی وقت ما را نخواهند گرفت."

ابراهیمیان در پاسخ به سوالی دیگر که: آیا شورای نگهبان قبل از اعلام عمومی به داوطلبان شاخصی که صلاحیتشان در این شورا احراز نمی‌شود خبر می‌دهد تا خود آن‌ها پیش از اعلام عمومی، از انتخابات ریاست جمهوری انصراف دهند یا خیر، می‌گوید: "در مورد این‌که {َشورای نگهبان} خبر بدهد یا ندهد، قبول بشود یا رد بشود، بررسی‌های مقدماتی را انجام داده‌ایم؛ ولی هنوز هیچ تصمیم قانونی اداری قابل ابلاغی را نگرفته‌ایم."

منبع: خبر24
کد مطلب: 67829
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود