دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 23 Oct 2017
۰

موافقت فدراسیون جهانی بسکتبال با حضور محجبه زنان

چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
معاون امور زنان وزارت ورزش از موافقت فدراسیون جهانی بسکتبال، با حضور محجبه زنان ورزشکار ایرانی در مسابقات بین‌المللی خبر داد.
موافقت فدراسیون جهانی بسکتبال با حضور محجبه زنان
به گزارش خدمت؛ فریبا محمدیان در خصوص نظر فدراسیون جهانی بسکتبال در رابطه با پوشش اسلامی بانوان بسکتبالیست در تورنمنت‌های بین‌المللی گفت: طراحی لباس برای بانوان بسکتبالیست برنامه‌ای هدفمند بود که با نامه وزیر ورزش به رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال مبنی بر اینکه حضور محجبه بانوان بسکتبالیست در عرصه‌های بین‌المللی، امری مهم و قابل توجه است به جریان افتاد چرا که موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایرانی از دستور کار آن‌ها خارج شده بود.

معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان افزود: با پیگیری وزیر ورزش، این پرونده مجددا به جریان افتاد؛ به همین دلیل مسیر برنامه‌ریزی‌شده‌ای را طی کردیم و پس از برگزاری مسابقات زنان به‌صورت محجبه، ناظر فیبا بسیار راضی بود و اعلام کردند لباس اسلامی زنان بسکتبالیست برای حضور در مسابقات جهانی را پذیرفته‌اند و در این فاصله تیم بسکتبال سه نفره ایران با حضور در تورنمنت آسیای میانه حضور یافته و مقام سوم را کسب کرد.

محمدیان در حالی این خبر را عنوان کرده است که مجمع عمومی فدراسیون جهانی بسکتبال، برای تصمیم‌گیری نهایی در مورد حضور محجبه زنان بسکتبالیست در میادین بین‌المللی، اردیبهشت‌ماه در هنگ کنگ برگزار می‌شود.

منبع: ورزش‌سه
کد مطلب: 67824
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟