چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 18 Oct 2017
۰

آخرین وضعیت دریافت یارانه ها

پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۲۰
یارانه مرحله دوم ثبت نام کنندگان جدید، فروردین90 واریز می شود و يارانه نقدي در سال 90 نیز همانند سال‌جاري به ازاي هر نفر ماهانه 44 هزار و 500 تومان شامل 40 هزار و 500 تومان يارانه انرژي و 4 هزار تومان يارانه نان واريز مي‌شود
آخرین وضعیت دریافت یارانه ها

سايت رفاهي سازمان هدفمندی یارانه‌ها از بیستم اسفندماه، دوباره باز می‌شود تا آن دسته از خانوارهایی که به هر دلیل نتوانسته‌اند نسبت به اصلاح فرم اطلاعات اقتصادی خانوارها یا ثبت شماره حساب بانکی برای دریافت یارانه نقدی اقدام کنند، نسبت به اصلاح و رفع معایب سیستم ثبت‌نامی فرصتی دوباره یابند. البته باید گفت جامانده‌های ثبت‌نامی هدفمندی یارانه‌ها که در نوبت‌های گذشته نامنویسی کرده و شماره حساب نیز ارائه داده‌اند اما به دلایلی نظیر مشکل سیستم بانکی پولی را در حساب خود مشاهده نکرده‌اند، به‌طور قطع سهم یارانه نقدی آنها در حسابشان محفوظ است که با رفع معایب سیستم بانکی و ارائه شماره حساب دقیق در سایت رفاهی در این مرحله به یارانه نقدی خود دست خواهند یافت.


رفع ابهام خانوارهاي جا مانده از اعلام شماره حساب

رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها از واريز يارانه مرحله سوم در اواخر فروردين و اوايل ارديبهشت 90 و باز شدن سايت رفاهي از 20 اسفندماه و بدون تعطيلي در ايام نوروز خبر داد و به برخي ابهامات خانوارها در اين باره پاسخ گفت. بهروز مرادي افزود: پذيرش حساب خانوارهاي جا مانده حتي در روزهاي عيد و تعطيل نيز ادامه خواهد داشت و فعلا زماني براي بستن سايت در نظر نگرفتيم. رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها اظهار داشت: کسانی كه ثبت‌نام نكرده‌اند از 20 اسفندماه 89 ثبت‌نام كنند. اگر ايرادي نيز در تعداد اعضا يا سرپرست خانوار وجود داشته اين سازمان بر اساس آخرين آمارهاي دريافتي از مركز آمار ايران، اصلاحات را اعمال كرده است. مرادي تاكيد كرد: افرادی که به تازگی ازدواج كرده‌اند بر اساس هر تعداد از اعلاميه‌هاي ازدواج كه به دست ما رسيده است را در قالب خانوار جديد سازماندهي كرديم كه بايد سرپرست خانوار جديد شماره حساب در اختيار ما قرار دهد. 

رئيس سازمان هدفمندي يارانه‌ها در پاسخ به اين پرسش كه آنهايي كه قبلا جزو خانوار پدر و مادري بوده‌اند اما ازدواج كرده و يارانه نگرفته‌اند، آيا يارانه 2 مرحله قبلي را دريافت خواهند كرد، گفت: آنهايي كه قبلا پيش پدر و مادر بوده‌اند، يارانه مرحله قبل به پدر و مادر پرداخت شده و اگر ازدواج كرده‌اند بايد ثبت‌نام كرده و شماره حساب جديد سرپرست خانوار جديد را ارائه كنند. مرادي درباره كساني كه سرپرست خانوار را از دست داده و يارانه نگرفته‌اند، افزود: در هر صورت اگر سرپرست خانوار فوت كرده باشد، بزرگ‌ترين (مسن‌ترين) فرد آن خانوار كه معمولا مادر خانواده است، شماره حساب خود را اعلام كرده و از اين پس يارانه به حساب سرپرست جديد واريز مي‌شود. 
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا يارانه مرحله اول و دوم به حساب آنهايي كه سرپرست خانوارشان فوت كرده پرداخت مي‌شود، گفت: آنهايي كه سرپرست‌شان فوت كرده در حساب سرپرست آنها واريز شده كه با يك مكانيسم مي‌توانند اين مبلغ را از بانك مربوط دريافت كنند اما از زماني كه شماره حساب به نام سرپرست جديد افتتاح شود يارانه از اين پس به حساب آنها واريز خواهد شد. 
وي در پاسخ به اين پرسش كه چه زمان يارانه مرحله جديد واريز مي‌شود، در پایان افزود: يارانه مرحله دوم به تازگي واريز شده و يارانه مرحله سوم اواخر فروردين و اوايل ارديبهشت 1390 به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود. 
بنا به این گزارش بر اساس اعلام قبلي از سوي مسؤولان دولت، يارانه نقدي در سال 90 همانند سال‌جاري به ازاي هر نفر ماهانه 44 هزار و 500 تومان شامل 40 هزار و 500 تومان يارانه انرژي و 4 هزار تومان يارانه نان واريز مي‌شود
کد مطلب: 6697
نام شما

آدرس ايميل شما

ناگفته‌های عمیق‌ترین چاه در فلک الافلاک؛ راز سفال‌های تاریخی برملا شد
عروس و دامادها! شما این اشتباهات را مرتکب نشوید
8 راهکار برای افزایش تمرکز