پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۰

الگوی دروازه‌بانی جی جی بوفون

دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
دروازه‌بان بزرگ تاریخ فوتبال ایتالیا و یوونتوس گفت: ان‌کونو گلر کامرون در سال 90 گلری برجسته بود که ضربات دفع توپش با دست آنقدر محکم بود که تا 30، 40 متر دور می‌شد. واکنشی که هیچوقت از گلری ندیدم.
الگوی دروازه‌بانی جی جی بوفون
به گزارش خدمت؛ جیان‌لوییجی بوفون در گفتگویی که با نشریه هفتگی کیکر آلمان انجام داده و امروز(دوشنبه) منتشر شد، به نکات قابل تاملی اشاره کرده است.

*فعالیت در خانواده‌ای کاملا ورزشی
گلر برجسته ایتالیا و جهان اظهار داشت: پدر و مادرم ورزشکارانی موفق در رشته دوومیدانی بودند. هر دو خواهرم نیز در رشته والیبال فعالیت دارند. این روحیه ورزشکاری در خانواده، به من انگیزه‌های فراوانی داد تا در بالاترین سطح فوتبال، تمرین و فعالیت کنم. با توجه به آنچه بیان کردم، هیچ حس ناراحتی و حسادتی در خانواده‌ام نسبت به هم وجود نداشته است.

*دوران جوانی
وی با یادآوری دوران جوانی اظهار داشت: زمانی که فوتبال را شروع کردم، دروازه‌بان نبودم. بیشتر به عنوان هافبک بازی می‌کردم و حتی در یک بازی با منتخب توسکانا در سن‌سیرو در سال 1989 حتی نزدیک بود گل هم بزنم که توپم به تیر دروازه‌ اصابت کرد. بعد هم به‌عنوان لیبرو بازی کردم؛ اما به مرور به این نتیجه رسیدم که بهتر است گلر شوم. با توجه به سابقه بازی در پست‌های یادشده، قابلیت بازی‌خوانی بالایی دارم.

*الگوی‌های دروازه‌بانی
بوفون در این مصاحبه همچنین به الگو‌هایش در فوتبال و دروازه‌بانی اشاره کرده است؛ به‌عنوان مثال او از توماس ان‌کونو، گلر توانمند تیم ملی کامرون در جام جهانی 1990 یادکرد.

گلر 39 ساله یوونتوس اظهار داشت: ان‌کونو گلری برجسته بود که ضربات دفع توپش با دست آن‌قدر محکم بود که تا 30، 40 متر دور می‌شد. واکنشی که هیچ‌وقت از گلری ندیدم.

*نقش پول در زندگی حرفه‌ای‌ها
بوفون همچنین در مورد نقش پول در زندگی ورزشکاران حرفه‌ای نیز عنوان کرد: بسیاری از مردم در سراسر جهان از نداشتن پول، رنج می‌برند؛ اما این وسیله، یعنی پول، وسیله نجات تحت هرشرایطی نیست. خود من با وجودی که از نظر مادی، شرایطی خوب دارم، اما خودم را شکننده گاه در مقابل مشکلات در زندگی می‌بینم.

*رقابت با نویر
وی در مورد مانوئل نویر، گلر برتر جهان و عضو تیم‌های ملی آلمان و بایرن مونیخ نیز عنوان کرد: مانوئل گلری فوق‌العاده است. از نظر فیزیکی در بالاترین سطح قراردارد و با درخشش خود به تیم آرامش می‌دهد. با توپ نیز بسیار عالی کار می‌کند و مهار توپ‌های باورنکردنی دارد. او یک گلر کاملا مدرن است.

منبع: مشرق
کد مطلب: 65575
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟