شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 23 Sep 2017
۰

سفر «ربانی» به واشنگتن؛ افغانستان از افزایش نیروهای آمریکایی استقبال کرد

دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
وزیر خارجه افغانستان در سومین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش به واشنگتن از افزایش نیروهای آمریکایی در کشورش استقبال کرده است.
سفر «ربانی» به واشنگتن؛ افغانستان از افزایش نیروهای آمریکایی استقبال کرد
به گزارش خدمت؛ «صلاح‌الدین‌ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان به نمایندگی از این کشور برای حضور در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف مبارزه با داعش به آمریکا رفته است تا درباره مبارزه با تروریسم در افغانستان نیز گفتگو کند.

وزیر امور خارجه افغانستان در این ارتباط گفت: دولت کابل از طرح افزایش نیروهای آمریکایی در افغانستان حمایت می‌کند.

وی طرح پیشنهادی ژنرال جان‌نیکلسون فرمانده نیروهای ناتو و سربازان آمریکایی در افغانستان را مورد تائید قرار داد.

ژنرال نیکلسون از کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا خواسته بود تا نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام کند.

وی همچنان از همکاری با ژنرال وتل فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا برای طرح جدیدی به منظور افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان خبر داده بود.

از سویی هم اعزاز احمد چوهدری سفیر جدید اسلام‌آباد در واشنگتن اعلام کرده بود که آمریکا برای مبارزه با داعش باید با پاکستان هماهنگ عمل کند.

وی هشدار داده بود که داعش پس از شکست در عراق و شام به دنبال استقرار در افغانستان است و آمریکا باید در اسرع وقت با همکاری پاکستان با افراد وابسته به این گروه در افغانستان مبارزه کند.

پیش از این، «ضمیرکابلوف» نماینده پوتین در امور افغانستان گفته بود که روسیه از گسترش فعالیت‌های داعش در افغانستان نگران است و وضعیت این کشور را از نزدیک تحت نظر دارد.

وی در رابطه با تجمع گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح دولت در استان‌های شمالی به ویژه در مناطق مرزی همجوار با کشورهای آسیای مرکزی نیز ابراز نگرانی کرده بود.

با این وجود پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با همتای تاجیکستانی خود بر همکاری‌های نظامی دو کشور به ویژه در مرز مشترک با افغانستان تاکید کرده بود.

کابلوف قبل از این هشدار داده بود که در صورت بروز هرگونه تهدید امنیتی به کشورهای آسیای مرکزی از مرزهای افغانستان بر اساس پیمان امنیت جمعی وارد عمل خواهد شد.

حامدکرزی رئیس جمهور سابق افغانستان روز گذشته گفت که آمریکا در صدد صدور تروریسم به روسیه است تا این کشور را ناامن سازد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 65574
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟