رونق تولید در سال 95 محسوس نبود؛ دولت به جلسات و همایش‌ها بسنده کرد

29 اسفند 1395 ساعت 21:17

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: دولت تلاش بسیار در برگزاری همایش‌ها و جلسات در حوزه اقتصاد مقاومتی داشت؛ اما در رونق تولید توفیقاتی را شاهد نبودیم و واردات و قاچاق کالا و ارز همچنان پابرجا بود و با قوت به کار خود ادامه می‌داد.


اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به میزان عمل به اقتصاد مقاومتی در سال 95 از سوی دولت گفت: دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی باید تلاش‌هایی را در برگزاری جلسات و همایش‌ها داشت؛ اما عملا رونق تولید و ایجاد اشتغال قابل لمس نبود.

وی افزود: دولت باید واردات کالاهای خارجی را مدیریت کند و به تشویق و ترغیب برای مصرف کالاهای خارجی روی آورد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: ما باید انتقال تکنولوژی به کشور را پیگیری کنیم؛ نه واردات کالا. واردات موضوعی است که دشمنان ما نیز تمایل دارند به کشور ما کالا صادر کنند و ما واردات را پذیرا باشیم؛ ولی ما نباید تن به این ذلت بدهیم.

رنجبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: ما در سال 95 وضعیت خوبی در اشتغال نداشتیم و امسال سال خوبی برای رونق گرفتن تولید نبود و با همچنان واردات خارجی و لوکس در کشور و بحث قاچاق کالا و ارز هنوز پابرجا بود و با قوت به کار خود ادامه می‌دادند و این موارد موضوعاتی بود که ملموس بود و می‌توان گفت موفقیتی در بحث تولید و اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا وجود نداشت.

منبع: فارس


کد مطلب: 65558

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/65558/رونق-تولید-سال-95-محسوس-نبود-دولت-جلسات-همایش-ها-بسنده

خدمت
  http://www.khedmat.ir