جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 22 Sep 2017
۰

داعش در موصل رو به پایان است؛ محور مقاومت هرگز شکست نخواهد خورد

يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
دبیرکل حزب الله لبنان، با سخنرانی به مناسبت روز زن اعلام کرد که داعش در موصل رو به پایان است و محور مقاومت در عراق، لبنان و سوریه هرگز شکست نخواهد خورد.
داعش در موصل رو به پایان است؛ محور مقاومت هرگز شکست نخواهد خورد
به گزارش خدمت؛ سید حسن نصرالله -دبیرکل حزب الله لبنان- در این سخنرانی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه علیها السلام انجام شد، ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به تمامی مادران و همسران شهدا و مبارزان در لبنان، سوریه، یمن و افغانستان، اظهار داشت: سازمان ملل متحد، هنگامی که آمریکا آن را به قطع کمک مالی تهدید کرد، سست شد و این اتفاق جدیدی نیست و ما با چشمان خود کرنش و خضوع سازمان ملل در برابر آمریکا و اسرائیل را مشاهده کردیم.

وی در ادامه از «ریما خلف» رئیس کمیته امور اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد در امور غرب آسیا(اسکوا) به‌خاطر استعفای خود در اعتراض به اقدام این سازمان در پس گرفتن گزارش اسکوا تقدیر و تشکر کرد. این استعفا موضعی انسان دوستانه و شجاعانه و ناشی از وجدان بود.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: سازمان ملل متحد ناتوان است و نمی‌توان به این نهاد و تصمیمات آن در احیای حقوق ملت فلسطین دل خوش کرد. عقب‌نشینی دبیرکل سازمان ملل متحد در برابر فشارها در رابطه با این گزارش موضوع جدیدی نیست و وی گزارشی که درباره جنایات عربستان در یمن بود را بازپس گرفت. ما شاهد هستیم که سازمان ملل در برابر آمریکا خوار و ذلیل است و ناتوان تر از آن است که بتواند از حقیقت دفاع کند.

وی در ادامه، از سازمان های اسلامی و اتحادیه عرب خواست که این گزارش را پیگیری کنند تا در سازمان ملل به ثبت برسد.

دبیرکل حزب الله لبنان، در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: مالیات در تمامی کشورها وجود دارد؛ اما این امر باید به دور از زد و بندهای سیاسی بررسی شود. در رابطه با موضوع مالیات‌ها در لبنان باید منصفانه برخورد کرد و انسان باید بر اساس وجودان و منافع ملی با این موضوع تعامل کند.

وی افزود: ما معتقدیم دو نوع مالیات وجود دارد همچون مالیات بر املاک و تجملات، این نوع مالیات اشکالی ندارد؛ اما باید منصفانه باشد و نباید برای فقراء مالیات وضع کرد. ما با افزایش مالیات برای فقراء و افراد کم درآمد مخالف هستیم و از سال ۱۹۹۲ تا کنون نیز آن را مطرح کرده ایم و هیچوقت به افزایش مالیات برا افراد کم درآمد رای نداده‌ایم. باید کمبود در این زمینه را از راههای دیگر جبران کرد و این امر به تصمیم‌گیری درست نیاز دارد.

سید حسن نصرالله درباره قانون انتخابات در لبنان اظهار داشت: در روزهای باقی مانده باید قانون انتخابات لبنان را به‌طور شایسته تصویب کنیم. موضع ما نیز در این رابطه مشخص است ما قانونی را پیشنهاد می‌کنیم که دائمی باشد و آن چیزی را می‌خواهیم که برای همه شهروندان لبنان و اقلیت‌ها عادلانه باشد. بر این موضوع نیز تاکید داریم که مشارکت گستردده در شورا و نیز لزوم برقراری عدالت به نفع کشور است.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره تحولات منطقه گفت: پس از گذشت ۶ سال از جنگ سوریه، کشورهایی که علیه دمشق توطئه کردند، اکنون شکست خورده‌اند. همه اموالی که در جنگ سوریه هزینه شده است، عربی است که می‌توانست فقر و بی‌سوادی را از جهان عرب بزداید، باعث آبادانی نوار غزه شود و قحطی را در سومالی و یمن از بین ببرد. میلیاردها دلار هزینه شد و افراد مسلح از اقصی نقاط دنیا به سوریه آمدند تا بر این کشور سیطره پیدا کنند و آن را به تاراج ببرند؛ اما در حال حاضر نتیجه کارها مشخص و عاملان جنگ سوریه ناامید و شکست خورده هستند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: توطئه نابودی سوریه و سیطره بر آن شکست خورده است و این کشور در انتظار پیروزی بزرگ و زوال جبهه النصره و تمامی گروه‌های تکفیری است. گروه هایی همچون جبهه النصره نیز به‌زودی به سرنوشت داعش دچار خواهند داشت.

وی خطاب به افراد مسلح گفت: درگیری شما فایده‌ای نخواهد داشت و جز قتل و خونریزی میان طرف‌های درگیر نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت و تنها آمریکا و اسرائیل از این موضوع بهره می‌برند. باور نکنید که شما در جبهه اسلام قرار دارید؛ بلکه شما از ۶ سال پیش تا کنون در جبهه آمریکا و اسرائیل می‌جنگید؛ شما را به ترک سلاح و خروج از جبهه نفاق و روی آوردن به جبهه اسلام و خروج از جبهه دشمن و ورود به جبهه مقاومت دعوت می‌کنم.

دبیرکل حزب الله لبنان، در پایان تصریح کرد: محور مقاومت در لبنان، عراق و سوریه هرگز شکست نخواهد خورد؛ بلکه پیروز خواهد شد. داعش در موصل رو به پایان است و این گروه در عراق هیچ آینده سیاسی و نظامی‌ای نخواهد داشت.

منبع: مهر
کد مطلب: 65529
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟