سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

ادعای نخست‌وزیر سابق کانادا: توافق هسته‌ای ایران باید لغو شود

يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
"استیون هارپر" مدعی شد ایران به توافق هسته‌ای پایبند نبوده و باید آن را لغو کرد.
ادعای نخست‌وزیر سابق کانادا: توافق هسته‌ای ایران باید لغو شود
به گزارش خدمت؛ پایگاه صهیونیستی آروتز شوا نوشت: "استیون هارپر"، نخست وزیر سابق کانادا، مدعی شد توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 باید هر چه سریع‌تر لغو شود؛ زیرا این توافق موجب افزایش جسارت ایران شده و این کشور بر تعهدات خود پایبند نیست.

هارپر که به زودی در کنفرانس کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل(آیپک) سخنرانی خواهد کرد، در مصاحبه‌ای با "نیِر ایست ریپورت" مدعی شد: امیدهایی وجود داشت که توافق هسته‌ای بتواند رفتار ایران را تا حدی متعادل سازد؛ اما اینطور نشد. این توافق فقط به جسورتر شدن ایران کمک کرد. توافق هسته‌ای باید با دیدن نخستین نشانه‌های کارشکنی ایران، پاره می‌شد.

گزافه‌گویی‌های هارپر در حالی بیان شد که تا کنون بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، چندین گزارش از فعالیت‌های غنی‌سازی ایران ارائه داده‌اند که در تمام آن‌ها بر اجرای توافق هسته‌ای از سوی ایران تاکید شده است و از طرفی دیگر، این غرب است که به تعهدات خود، حتی به کم‌ترین شکل ممکن پایبند نبوده است.

یادآور می‌شود که در دوران نخست‌وزیری هارپر، روابط دیپلماتیک ایران و کانادا به حالت تعلیق درآمده بود.

هارپر یکی از شاخص‌ترین چهره‌های سیاسی حامی رژیم صهیونیستی در تاریخ کانادا به‌حساب می‌آید.

وی در ادامه سخنانش از تحکیم هر چه بیشتر روابط کانادا و اسرائیل استقبال کرد و مدعی شد: اسرائیل عضوی از جامعه جهانی است که دموکراسی به طور کامل در آن اجرا می‌شود. کانادا و اسرائیل ارزش‌های مشترک فراوانی دارند. اسرائیل یکی از متحدان وفادار و بزرگ کانادا بوده که در تمام حوادث منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به ما کمک‌های زیادی کرده است. ارتش اسرائیل در خاورمیانه حامی نظامیان کانادایی بوده و ما تهدیدات مشترکی با یکدیگر در منطقه داریم.

هارپر همچنین افزود: دفاع از اسرائیل جزو منافع ملی کانادا به‌حساب می‌آید و مطمئنم برای تمام کشورهای غربی به همین شکل است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 65523
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟