سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

پاسخ مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران به ادعای دریافت حقوق‌های ۱۰ میلیون تومانی

جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با ابراز گله‌مندی از طرح موضوع دریافتی متوسط ۱۰ میلیون تومانی در شرکت مترو گفت: وقتی معاون بنده با این همه مسئولیت و ریسک و غیره ۵ میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق دریافت می‌کند چگونه چنین ادعایی می‌شود؟
پاسخ مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران به ادعای دریافت حقوق‌های ۱۰ میلیون تومانی
به گزارش خدمت؛ محمد احمدی بافنده با اشاره به طرح موضوع قیمت بلیط مترو در شورای شهر تهران و رای اعضای شورا به افزایش قیمت بلیط مترو در سال آینده گفت: قیمت 2400 تومانی که در لایحه ارائه شده به شورا توسط شهرداری مطرح شده بود پیشنهاد شهرداری و مترو برای قیمت پرداختی توسط مردم نبود و ما فقط رقم واقعی هزینه بلیط مترو را اعلام کردیم و اگر اعضای شورا اعلام کرده‌اند که رقم پیشنهادی شهرداری و مترو 2400 بوده است اشتباه کرده‌اند. این رقم فقط بیان قیمت واقعی هزینه سفر با مترو بوده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در خصوص این رقم 2400تومان و نحوه محاسبه سهم مسافر از این قیمت هم گفت: بر اساس قانون، سهم مسافران، شهرداری و دولت از این رقم بلیط مترو هرکدام یک سوم است و درحقیقت سهم مسافران 800تومان می‌شود.

احمدی‌بافنده در خصوص مصوبه اعضای شورای شهر بر مصوبه قیمت 800تومان بلیط مترو و اعتراض فرمانداری به این افزایش قیمت و تاکید مجدد و تصویب مجدد این افزایش قیمت توسط شورای شهر تهران و احتمال طرح این موضوع در هیات حل اختلاف گفت: ما در بدترین شرایط مالی مشغول به کار هستیم. اگر قطار ما تعمیر و نگهداری نشود و قطعات یدکی برایش خریداری نشود، حقوق همکاران و پیمانکارانمان پرداخت نشود فکر می‌کنید چطور می شود این شرکت را اداره کرد؟ تا کی با قول و قرار می‌توان مترو را اداره کرد؟

وی در ادامه به انتقاد از بیان یکی از اعضای شورای شهر که رقم دریافتی حقوق کارکنان مترو را 11 میلیون تومان اعلام کرده بود پرداخت و گفت: بروید ببینید تاثیر سخن همین عزیزی که اعلام کرده بود متوسط حقوق کارکنان شرکت بهره‌برداری 10 یا 11 میلیون تومان است، چیست؟ کمترین تاثیر این سخن این بوده است که صاحبخانه این کارکنان به آنها گفته‌اند که شما که اینقدر حقوق می‌گیرید چرا نمی‌آیید اجاره خانه‌هایتان را دومیلیون اضافه کنید؟ آنها بروند و جواب کارگران ما را بدهند؟

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: چطور ما می‌توانیم چنین حقوق‌هایی پرداخت کنیم درحالی که حسابرس شورا دارد حسابرسی می‌کند؟

احمدی بافنده در خصوص متوسط دریافتی کارکنان شرکت بهره‌برداری مترو تهران هم گفت: متوسط حقوق کارکنان ما 3 تا 4میلیون است. این عدد و رقم هم بسیار شفاف است و در سیستم مالی شهرداری کاملا مشخص است. ما یک شرکت هستیم و کل ساختار ما تحت کنترل شهرداری است. مگر می‌شود من 10 تا 11میلیون تومان حقوق به پرسنل دهم؟ شاید به تعداد انگشتان دو دست من افرادی نباشند که دریافتی بالای 10میلون داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در ادامه با اشاره به معاون بهره‌برداری مترو گفت: کل بار خط 7 مترو بر دوش وی بوده است. حقوقش 5 میلیون و هشتصد هزار تومان است. چطوری می‌شود و چه کسی باید از معاون من بیشتر حقوق بگیرد که متوسط دریافتی کارکنان شرکت ما 10 تا 11 میلیون تومان شود. یک بار می‌گفتند در مترو حقوق‌های بالای 10میلیون داریم می‌شد بررسی کرد که مثلاً افرادی که دارای پست و سابقه و مزایای قانونی و غیره هستند چه کسانی و به چه تعداد هستند‌ اما وقتی معاون بنده با این همه مسئولیت و ریسک و غیره 5 میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق دریافت می‌کند چگونه چنین ادعایی می‌شود؟

منبع: تسنیم
کد مطلب: 65474
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟