سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 26 Sep 2017
۰

کاخ سفید: حکم دادگاه نادرست است، درخواست تجدید نظر می‌کنیم

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۴
سخنگوی کاخ سفید با نادرست خواندن حکم دادگاه «هاوایی» علیه فرمان ترامپ، گفت دولت درخواست تجدید نظر خواهد کرد.
کاخ سفید: حکم دادگاه نادرست است، درخواست تجدید نظر می‌کنیم
به گزارش خدمت؛ «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه بار دیگر از فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور برای جلوگیری از ورود اتباع 6 کشور مسلمان از جمله ایران دفاع کرد.

اسپایسر که در نشست خبری روزانه صحبت می‌کرد، گفت قوانین آمریکا این اختیار را به رئیس‌جمهور داده‌اند که در صورتی که ورود اتباع کشوری را برای آمریکا مضر دانست، برای مدتی مشخص از ورود آن‌ها ممانعت به عمل آورد.

روز چهارشنبه دادگاه فدرال «هاوایی» فرمان اجرایی ترامپ را خلاف قوانین خوانده و از اجرای آن در سرتاسر کشور جلوگیری کرد.

سخنگوی کاخ سفید این حکم را «چه از منظر مبنایی و چه از منظر گستره» نادرست خواند و گفت که دولت از تمام امکاناتی که در اختیار دارد از جمله درخواست تجدید نظر، برای حمایت از این فرمان اجرایی استفاده خواهد کرد.

وی گفت: «خطر [ناشی از تروریسم] واقعی است و قانون هم شفاف است. رئیس‌جمهور انتخاب شده تا سیستم معیوب مهاجرتی ما را اصلاح کند. او به استفاده از اختیارات قانونی و اجرای وظایف ریاست‌جمهوری‌اش در جهت محافظت از ملت، ادامه خواهد داد.»

بر اساس فرمان مهاجرتی ترامپ که قرار بود از امروز اجرایی شود، ورود اتباع کشورهای ایران، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی به آمریکا برای ۹۰ روز ممنوع شده و برنامه پذیرش پناهجویان خارجی هم به حالت تعلیق درمی‌آمد.

این فرمان نسخه اصلاح‌شده فرمانی است که ترامپ در هفته نخست حضورش در کاخ سفید صادر کرد، اما بعد از مدتی به حکم دادگاه متوقف شد.

منبع: مشرق
کد مطلب: 65461
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا گریه بر امام حسین علیه‌السلام ثواب دارد؟
۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر
کارهای ممنوع پس از غذا خوردن!