پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 21 Sep 2017
۱
۰

آمریکا محل اختفای ابوبکرالبغدادی را می‌داند

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹
سخنگوی الحشد ترکمانی وابسته به الحشد الشعبی عراق تاکید کرد: ابوبکر البغدادی دست پروده آمریکا است و تکاپو و تحرکات او زیر نظر سرویس اطلاعاتی این کشور انجام می‌شود.
آمریکا محل اختفای ابوبکرالبغدادی را می‌داند
به گزارش خدمت؛ «علی الحسینی» -سخنگوی الحشد ترکمانی وابسته به الحشد الشعبی عراق- تاکید کرد: ابوبکر البغدادی دست پروده آمریکا است و تکاپو و تحرکات او زیر نظر سرویس اطلاعاتی این کشور انجام می‌شود.

آمریکا محل اختفای البغدادی را می‌داند
وی گفت: به عقیده من، آمریکایی‌ها از محل حضور البغدادی با خبر هستند.

الحسینی با اشاره به احتمال آزادی استان نینوا در طول دو هفته آینده، در خصوص مسیر عملیات نظامی در موصل تصریح کرد: عملیات موصل از آغاز تا امروز شش مرحله را پشت سرگذاشته است و نیروهای ارتش عراق شامل پلیس و تمام نیروهای نظامی و نهادهای امنیتی در آن حضور داشتند؛ به اضافه این‌که الحشد الشعبی با تمام گروه‌های خود، بزرگترین و شدیدترین محور یا همان محور غربی را به‌دست گرفت.

نفس‌های داعش به شماره افتاده است
وی افزود: از آغاز عملیات موصل تا امروز، پیروزی‌ها یکی پس از دیگری به ثمر نشسته است و داعش نفس‌های اخیر خود را می‌کشد و تا یک یا دو هفته دیگر، آزادی کامل نینوا را اعلام خواهیم کرد.

تکاپوی آمریکا برای نجات داعش
سخنگوی الحشد ترکمانی، در خصوص اخبار مربوط به تلاش آمریکا برای نجات تروریست‌های بازمانده داعش و انتقال آنان به یک کشور دیگر، توضیح داد: از ابتدای آغاز عملیات موصل تا همین امروز تلاش‌هایی در این خصوص وجود داشته است و نشانه آن نیز حملات شدید و گسترده داعش با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده است که همگی با شکست روبرو شد.

دست‌های آمریکایی برای کمک به جنایتکاران
وی ادامه داد: به اضافه این‌که آمریکا در منطقه تکاپوی مشکوکی دارد که نشان می‌دهد، دست‌های آمریکایی در منطقه برای کمک به این جنایتکاران و بیرون بردن آنان از عراق در کار است آن هم در شرایطی که واشنگتن مطمئن شده است، تروریست‌ها دیگر در عراق حضور نخواهند داشت و انشاءالله حضور آنان پایان خواهد یافت.

البغدادی مزدور آمریکا است
الحسینی در مورد تلاش‌های نیروهای آمریکایی برای نجات ابوبکر البغدادی و انتقال او از عراق به سوریه و یا لیبی گفت: همه می‌دانند اخبار پراکنده‌ای از حضور البغدادی یک‌بار در موصل و بار دیگر در تلعقر و القائم منتشر شد و پس از آن نیز اعلام شد؛ وی در یک حمله هوایی عراق مجروح شده است؛ با این وجود همه می‌دانند البغدادی را آمریکا به‌وجود آورد و تکاپو و تحرکات او زیر نظر سرویس اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.

سخنگوی الحشد ترکمانی تاکید کرد: البغدادی مزدور آمریکا است و این قابل انکار نیست؛ من معتقدم آمریکایی‌ها می‌دانند او کجاست؛ اما پنهانش می‌کنند.

الحشد ترکمانی و ورود به تلعفر
الحسینی سپس در بخش دیگری از این مصاحبه، در خصوص نبردهای تلعفر و مشارکت نیروهای ترکمان در آزاد سازی این شهرستان مهم و استراتژیک در استان نینوا گفت: از آغاز عملیات تلعفر، نیروهای الحشد ترکمانی با تمام گروهای خود شامل لشگر 16 کرکوک، لشگر 52 صلاح الدین و غیره در این نبرد حضور داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در خصوص عملیات تلعفر اعلام کردیم تجربه شهرک بشیر را به کار می‌گیریم و امیدواریم فرمانده کل نیروهای مسلح اجازه دهد نیروهای ترکمان وارد تلعفر شوند؛ زیرا این شهر منطقه ما به شمار می‌آید و برای ورود به آن اولویت داریم؛ همان‌طور که در بشیر نیز ما اولین گروهی بودیم که وارد آن شدیم.

با ارتش ترکیه نیز مانند داعش برخورد خواهیم کرد
الحسینی تاکید کرد، حضور نیروهای ترکیه، دشمنی و غیر قانونی است و ما از همان آغاز عملیات اعلام کردیم که با هر گونه تحرک نظامی ارتش ترکیه در عراق، به‌عنوان اشغال‌گری و حضور اشغال‌گران برخورد خواهیم کرد، بنابراین در صورت تحرک این نیروها همان‌طور که با داعش برخورد کردیم با آنان نیز برخورد می‌کنیم.

وی در عین حال گفت: تا امروز این نیروها هیچ تحرک نظامی نداشته‌اند؛ بلکه در همان بعشیقه در دورترین نقطه شمالی عراق که حتی پیش از ورود داعش در آنجا حضور داشته‌اند، باقی مانده‌اند.

منبع: فردا
کد مطلب: 65454
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
رزمنده
القاعده سگ دست نشانده آمریکا درمنطقه است.
القاعده سگ دست نشانده عربستان سعودی درمنطقه است.
القاعده سگ دست نشانده رژیم صهیونیستی درمنطقه است.
القاعده سگ دست نشانده ترکیه درمنطقه است.

داعش سگ دست نشانده آمریکا درمنطقه است.
داعش سگ دست نشانده عربستان سعودی درمنطقه است.
داعش سگ دست نشانده رژیم صهیونیستی درمنطقه است.
داعش سگ دست نشانده ترکیه درمنطقه است.