سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 26 Sep 2017
۰

اعلام کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا بر علیه هکرهای یاهو

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
انتظار می‌رود مقامات وزارت دادگستری آمریکا، به‌زودی کیفرخواستی را بر علیه متهم اصلی هک سایت یاهو صادر کنند. در جریان هک‌های مکرر این سایت، اطلاعات خصوصی میلیاردها کاربر افشا شده است.
اعلام کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا بر علیه هکرهای یاهو
به گزارش خدمت؛ عامل اصلی هک یاهو، مردانی هستند که در روسیه و کانادا زندگی می‌کنند. در حالی‌که احتمال دستگیری مظنون ساکن در کانادا بسیار زیاد است، بعید به نظر می‌رسد که دستگیری عامل این حملات هکری در روسیه به‌سادگی ممکن باشد؛ زیرا روسیه و آمریکا با هم قرارداد تبادل زندانیان و محکومین امضا نکرده‌اند.

در جریان هک شدن مکرر حساب‌های کاربری کاربران خدمات ایمیل یاهو اطلاعات یک میلیارد کاربر این سایت در فضای مجازی افشا شده است. با افشای اطلاعات بیشتر، مشخص شد خود یاهو هم در موفقیت این هک‌ها بی‌تقصیر نبوده، زیرا با هدف تسهیل دسترسی نهادهای اطلاعاتی آمریکا به اطلاعات کاربران تغییراتی را در سرورهای ایمیل خود ایجاد کرده بود که مورد سوءاستفاده هکرها هم قرار گرفته بود.

افشای این موضوع، به حسن شهرت و اعتبار یاهو بسیار لطمه زد. به‌عنوان مثال، شرکت وریزون که قصد داشت یاهو را با پرداخت رقمی بیش از ۴.۵ میلیارد دلار خریداری کند، به همین علت، تخفیفی ۳۵۰ میلیون دلاری از یاهو گرفت. همچنین میلیون‌ها کاربر یاهو، به‌شدت به مدیران این سایت اعتراض کردند.

منبع: قدس
کد مطلب: 65437
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا گریه بر امام حسین علیه‌السلام ثواب دارد؟
۷ شغل پُردرآمد در ایران + تصویر
کارهای ممنوع پس از غذا خوردن!