سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 24 Oct 2017
۰

کیفیت هوای ۹ منطقه مشهد در وضعیت هشدار قرار دارد

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، از قرار گرفتن کیفیت هوای ۹ منطقه مشهد در حالت هشدار برای گروه‌های حساس خبر داد.
کیفیت هوای ۹ منطقه مشهد در وضعیت هشدار قرار دارد
به گزارش خدمت؛ حمید صالحی با بیان این‌که صبح چهارشنبه کیفیت هوای 9 منطقه مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفته، اظهار کرد: بیشترین بار آلودگی از ایستگاه ساختمان با عدد شاخص 137 پی.اس.آی گزارش شده است.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از ایستگاه‌های سطح شهر نیز، در حال حاضر وضعیت کیفیت هوای این شهر با شاخص 98 پی.اس.آی در شرایط سالم قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: هم اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های سجاد با 127، صدف با 120، خیام شمالی با 112، شهید مفتح با 108، لشکر با 104، امامیه و سرافرازان هر یک با 102 و شهید کریمی با 103 پی.اس.آی در شرایط ناسالم و هشدار برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی تصریح کرد: مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که از غلظت تمامی آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

صالحی با تاکید به اینکه بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و سایر گروه‌های آسیب پذیر تنها در شرایط لزوم از منزل خارج شوند و در مناطق پر رفت و آمد تردد نکنند، عنوان کرد: عموم مردم از فعالیت های ورزشی در مناطق باز خودداری کنند و شهروندان با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی در روزهای پایانی سال نقش خود را در کاهش بار آلودگی و جلوگیری از آلودگی هوا ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد 20 ایستگاه آلودگی سنجش هوا در مشهد وجود دارد، ابراز کرد: این وضعیت ناشی از تداوم ماندگاری آلاینده ها در هوای مشهد است و در صورت افزایش رفت و آمد و تخلیه بار آلودگی در هوا، شاهد افزایش حجم آلاینده‌ها در این شهر خواهیم بود.

منبع: عصرخودرو
کد مطلب: 65425
نام شما

آدرس ايميل شما

فرق بمب اتمی و بمب هیدروژنی چیست؟
چاقی و روغن زیتون!
آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟