جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - 22 Sep 2017
۰

کشف ۱۹۸ خودروی قاچاق توسط پلیس

يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از کشف ۱۹۸ خودرو قاچاق توسط نیروی انتظامی خبر داد.
کشف ۱۹۸ خودروی قاچاق توسط پلیس
به گزارش خدمت؛ قاسم خورشیدی، با اشاره به کشفیات خودروی قاچاق در سال جاری اظهار داشت: در طول 11 ماه نخست امسال، با تلاش نیروهای انتظامی، کشف خودروی قاچاق توسط پلیس 65 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به آمارهای ارائه شده از سوی نیروی انتظامی، ماموران پلیس موفق شده‌اند در سال جاری 198 دستگاه انواع خودروی قاچاق را شناسایی و ضبط کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کشف این تعداد خودرو قاچاق در حالی است که بر اساس آمارهای موجود، طی مدت مشابه سال قبل، نیروی انتظامی توانسته بود 120 دستگاه خودرو قاچاق را شناسایی و ضبط کند که با تمرکز پلیس بر برخورد جدی‌تر با این موضوع، امسال شاهد رشد 65 درصدی کشفیات در این بخش بودیم.

رشد 65 درصدی کشفیات خودروهای قاچاق در سال جاری، در حالی اتفاق افتاده است که متاسفانه به سرانجام نرسیدن پرونده جنجالی کشفیات خودروهای لوکس قاچاق در استان فارس که پیش از این نیز خبرساز شده بود، امید به اثربخش بودن این مبارزه را کاهش داده است؛ چرا که علی‌رغم گذشت ماه‌ها از شناسایی و کشف دستگاه خودرو لوکس، شامل بنز و مازراتی و محرز بودن قاچاق آن‌ها، سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی، حتی با وجود صراحت قانونی در برخورد با این موارد، تکلیف این خودروها را روشن نکرده و هراس از بازگشت این خودروها به چرخه مصرف داخلی وجود دارد.

این در حالی است که به گفته مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین تعزیرات حکومتی، سازمان جمع‌آوری اموال توقیفی موظف است تا پس از اتمام مهلت قانونی مقرر برای فروش این خودروها به قصد خروج از کشور، نسبت به امحا آن‌ها اقدام کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 65222
نام شما

آدرس ايميل شما

فرانسه: ایران جزو قدرت‌های صاحب‌نفوذ در سوریه است
قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟