شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

انفجار منزل مسکونی در اردبیل 7 کشته و 4 مصدوم بر جای گذاشت

شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: انفجار منزل مسکونی در محله شهریار اردبیل به دلیل ساخت مواد محترقه دست ساز بوده و این حادثه تلخ سبب جان باختن ۷ نفر از همشهریان شده است.
انفجار منزل مسکونی در اردبیل 7 کشته و 4 مصدوم بر جای گذاشت
به گزارش خدمت؛ ناصر عتباتی با حضور در محل انفجار منزل مسکونی محله شهریار اظهار کرد: متاسفانه بی احتیاطی و تهیه و تولید مواد محترقه دست ساز سبب انفجار در منزل مسکونی در محله شهریار(آزارعلی) اردبیل شده که این حادثه تلخ سبب جان باختن 7 نفر از همشهریان شده است.

وی بیان کرد: این حادثه 4 نفر مصدوم نیز بر جای گذاشت که حال 3 نفر از این مصدومان مناسب بوده ولی وضعیت جسمانی یک نفر وخیم گزارش شده است.دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود:‌ در حال حاضر نیروهای امداد و نظامی و انتظامی در محل حادثه حاضر هستند که برخی از مواد اولیه تهیه و تولید مواد محترقه دست ساز در این منزل مسکونی و زیر آوارها کشف شده است.عتباتی گفت:‌ بی احتیاطی و اقدام به تولید مواد محترقه دست ساز سبب وقوع این حادثه تلخ در اردبیل شد.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در محل حادثه اظهار کرد: این حادثه تلخ ساعت 21:05 دقیقه امشب در محله شهریار اردبیل رخ داد که ماموارن آتش‌نشانی از نزدیکترین ایستگاه و در مدت 5 دقیقه خود را به محل حادثه رسانده و اقدامات لازم برای خاموش کردن آتش و آزادسازی مصدومان و کشته ها را انجام دادند.محمدرضا یعقوبی افزود: مصدومان این حادثه بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند و نیروهای آتش‌نشانی اردبیل نیز سریعا در محل حاضر شده و عملیات آواربرداری را برای یافتن مفقودین احتمالی این حادثه آغاز کردند.

 اسامی 7 نفر جان‌باخته این حادثه به شرح زیر است:

معرفت عالی 41 ساله
رضا عالی 13 ساله
بهار جودی 40 ساله
حمید رضا نوحی 13 ساله
یوسف جودی 15 ساله
قادر خرمدل 39 ساله
میررضا موسوی 15 ساله

دختر خردسالی هم که در ابتدا خبر فوت وی اعلام شده بود، با تلاش پزشکان و بازیابی علائم حیاتی به زندگی بازگشت. 5 نفر از شهروندان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده و 4نفر مصدوم هم که دارای جراحات وخیم بودند، در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار دارند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 65130
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود