شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۱
۰

اصلاح‌طلبان حکم نماز بی‌وضو را نمی‌دانند

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
بدیهیست مادام که جریان خاص دست از ناراستی بر نمی‌دارد و مادام که قصدی برای توبه از فتنه سال 88 ندارد؛ رابطه مستقیم با مقام معظم رهبری و اثراتش برای آنها می‌تواند کأن‌لم‌یکن تلقی شود...
اصلاح‌طلبان حکم نماز بی‌وضو را نمی‌دانند
به گزارش خدمت به نقل از مشرق؛ «محمدعلی ابطحی» فعال اصلاح‌طلب و رئیس‌دفتر رئیس جمهور در دولت اصلاحات به تازگی در بخشی از یک گفت‌وگو با اشاره به چیزی به نام «اختلاف نظر میان اشخاص و احزاب سیاسی با رهبری نظام» اظهار کرده است:

«بعضا احتمال دارد یک رویارویی‌هایی هم در داخل کشور شکل گرفته باشد و با توجه به کثرت نظر و سلیقه البته که این موارد طبیعی است اما با توجه به جایگاه رهبری، ایشان هستند که باید تصمیم بگیرند قالب روابط خود را چگونه تعریف کنند نه احزاب.»

به گزارش جماران، وی همچنین می‌گوید: احزاب در این لایه و طبقه‌ای که هستند، طبیعتا نمی‌توانند تصمیم گیرنده چگونگی روابط رهبری با دیگران باشند اما آنچه مسلم و بدیهی است تقویت ارتباط گروه و جناح‌های مختلف با مقام اول کشور است. باید بر این اجماعی که همواره داشته‌اند، بایستند ولی نتیجه گیری نهایی به تصمیم و نظری بر می گردد که مقام معظم رهبری تنظیم می‌کنند.

*ماجرای «رابطه مستقیم اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری در پساهاشمی» را نخستین بار «حسین مرعشی» سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در یک مصاحبه مطرح کرد.

پس از او نیز محمدرضا تابش، محمد هاشمی و کسان دیگری هم در این رابطه سخن گفتند.

اما باید اشاره کرد که این مسئله اولین بار توسط «عباس عبدی» و در سال 91 مطرح شد.

او در مصاحبه‌ای با اشاره به دیدار 3 چهره اصلاح‌طلب با رهبری انقلاب اینطور گفته بود که این دیدارها بایستی در سطح بالاتری برگزار شوند و رئیس دولت اصلاحات بایستی انجام دهنده این کار باشد.

به تازگی نیز مجید انصاری، معاون حقوقی رئیس‌جمهور طی اظهاراتی ضمن اشاره به اینکه خودش گاهی گزارش‌هایی را حضوراً به مقام معظم رهبری تقدیم می‌کند، گفته است: شخصا عقیده‌ام این است که این رابطه در حد بایسته و شایسته نیست و حتما باید با یک سازوکاری هم درون جبهه اصلاحات که بتوانند نظرات مجموعه را جمع‌بندی و پیشنهادات و اطلاعات را با یک راهکار سازمان‌یافته‌ای منتقل کنند و هم ان‌شاءالله دفتر مقام معظم رهبری بتواند یک سازوکاری تعیین کند تا رسمی‌تر و گسترده‌تر جریان اصلاح‌طلب بتواند با رهبرشان در تماس باشد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مقام معظم رهبری در صورت صلاحدید دیدارهایی را با برخی معاریف گروه‌ها و طیف‌های سیاسی داشته و دارند.

کما اینکه معظم‌له در سال 88 جلسه‌ای مفصل را با نمایندگان ستادهای انتخاباتی نامزدها برگزار کردند و یا در سال 91 نیز در یک دیدار، اسحاق جهانگیری، عبدالواحد موسوی لاری و مجید انصاری را به حضور پذیرفتند.

در این رابطه اما باید تأکید کرد که اگر اصلاح‌طلبان چنین دیداری را واجب می‌دانند پس حکماً در جریان هستند که مقدمه واجب نیز واجب است و کسی نمی‌تواند بدون وضو نماز مقبول بخواند.

به این معنی که نمی‌شود کسانی که برخی از آنها بازداشتی‌های فتنه سال 88 بوده و به اتهام تبلیغ علیه نظام دستگیر شده‌اند و یا کسانی که هنوز از فتنه سال 88 که خط قرمز بودن آن مورد تأکید صریح و مداوم مقام معظم رهبریست، برائت نجسته‌اند؛ بدون رعایت هیچ آداب و ترتیبی خود را برای دیدار با رهبر نظام محق بدانند.

جالب آنکه در جریان اخیر متأسفانه شاهد کذب‌گویی هم بوده‌ایم.

به این ترتیب که محمد هاشمی، اخوی مرحوم هاشمی در یک مصاحبه با اشاره به لزوم رابطه مستقیم اصلاح‌طلبان با رهبری نظام اینطور گفت که ما زمانی به اطلاع مقام معظم رهبری رساندیم که اصلاح‌طلبان قصدی برای تحریم انتخابات ندارند و این قضیه یک برچسب‌زنی معاندانه است. اما این در حالی است که اسناد و گفته‌های مصرّحی از اصلاح‌طلبان وجود دارد که حضور در انتخابات مجلس نهم را تحریم کرده‌اند.

بدیهیست مادام که جریان خاص دست از ناراستی بر نمی‌دارد و مادام که قصدی برای توبه از فتنه سال 88 ندارد؛ رابطه مستقیم با مقام معظم رهبری و اثراتش برای آنها می‌تواند کأن‌لم‌یکن تلقی شود...
کد مطلب: 63770
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود
احمد
اصلاح طلبی در حال حاضر = دروغگویی محض به تمام معنا و در تمام کارهاشون