شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

لفاظی تازه نماینده عربستان در سازمان‌ ملل علیه ایران

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸
نماینده عربستان در سازمان ملل، با طرح ادعاهای واهی، ایران را به‌زعم خود، به "استفاده از تروریسم به عنوان ابزاری سیاسی" در منطقه متهم کرد.
لفاظی تازه نماینده عربستان در سازمان‌ ملل علیه ایران
به گزارش خدمت؛ عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل، در گفتگو با روزنامه سعودی الریاض بار دیگر ادعاهای واهی دولت متبوعش علیه محور مقاومت و روسیه را تکرار کرد و از آنچه آن را به‌زعم خودش "قتل عام" دولت سوریه خواند، سخن راند.

وی در این باره مدعی شد: "قتل عام بشار اسد تا زمانی که بتواند آن را بدون عامل بازدارنده‌ای با کمک هم پیمانانش در روسیه و ایران و حزب الله و شبه نظامیان طائفه‌ای انجام دهد، ادامه خواهد یافت".

المعلمی بدون اشاره به حمایت آشکار و علنی دولت سعودی از گروه‌های مسلح تروریست بویژه در سوریه و شمار بالای تروریست‌های سعودی در سراسر جهان، به‌زعم خودش از آنچه آن را "اقدامات تروریستی ایران" خواند، سخن راند و مدعی شد: "ایران در امور داخلی کشورهای عربی، به‌ویژه در سوریه، لبنان، عراق، یمن و برخی دیگر از مناطق دخالت می‌کند".

وی همچنین از دولت جدید آمریکا به ریاست دونالد ترامپ ستایش کرد و ایران را به‌زعم خودش به "نقش آفرینی منفی و خراب‌کاری" در منطقه متهم کرد و گفت: "نمی‌دانم که مواضع آمریکا در قبال ایران خود را در سازمان ملل نشان خواهد داد؛ اما بدون شک، دولت جدید آمریکا نقش منفی ایران در منطقه را درک می‌کند و این را از زبان چند مسئول خود اعلام کرده است. طبیعتا ما از این موضع استقبال می‌کنیم و آن را اصلاح موضع آمریکا و اعلام یک موضع عاقلانه و واقع‌گرایانه‌تر در قبال موضع خرابکارانه ایران در منطقه می‌دانیم و امیدواریم که این امر بازتاب مثبتی بر مواضع آمریکا در سازمان ملل داشته باشد و در آینده منتظر چگونگی اجرایی شدن آن در قالب مصوبات یا مواضع مشخص باشیم".

المعلمی سپس ایران را به‌زعم خودش به "استفاده از تروریسم به‌عنوان ابزاری سیاسی" متهم کرد و با نادیده گرفتن روابط علنی و غیر علنی مسئولان سعودی با رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا ایران را در کنار این رژیم جنایتکار قرار داد و مدعی شد: "کشورهایی هستند که از تروریسم به‌عنوان یکی از ابزارهای اعمال سیاست بین‌المللی استفاده می‌کنند. معتقدم که ایران و اسرائیل بزرگترین طرف‌ها در جهان در استفاده از تروریسم به‌عنوان ابزاری سیاسی از طریق اجرای ترورها، انجام حملات و بمباران و قتل خارج از چارچوب قضایی هستند. حمله اسرائیل به شیخ احمد یاسین چیزی جز تروریسم نیست. حمله ایران به برخی نهادهای سعودی چیزی جز تروریسم نیست و ما همواره برای محکوم کردن این اقدامات و برملا کردن عاملان آن‌ها و شیوه‌های آن‌ها تا حد امکان تلاش می‌کنیم".

وی در مصاحبه خود با روزنامه سعودی الریاض با تکرار ادعاهای واهی خود علیه ایران مدعی شد: "همکاری و تلاش برای مبارزه با تروریسم در منطقه به طور مثبت پیش خواهد رفت؛ چنانچه ایران و برخی کشورهای منطقه را از آن استثنا کنیم؛ زیرا این‌ها بخشی تروریسم هستند و نه مبارزه با تروریسم؛ زیرا این‌ها تروریسم را اعمال و آن را تغذیه می‌کنند. به‌عنوان مثال، لبنان عرصه خراب‌کاری ایران است و من تاکید می‌کنم که ایران و اسرائیل بزرگترین بازوان حامی تروریسم در جهان هستند و این امر در اقدامات تروریستی در سوریه، لبنان، عراق، بحرین و تعداد زیادی از کشورهای منطقه بازتاب داشته است".

منبع:‌ مشرق
کد مطلب: 63763
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود