"الویس پریسلی" انگشتر محمدرضا پهلوی را در دستشویی پرت کرد

2 بهمن 1395 ساعت 13:00

بازیگر سریال "معمای شاه" گفت: الویس پریسلی، سیاسی‌ترین خواننده زمان خودش بود؛ در طول زمان، آدم‌های زیادی ادای الویس را در آورده‌اند؛ اما هیچ‌کس موقعیت وی را پیدا نمی‌کند.


به گزارش خدمت؛ حسام نواب صفوی گفت: در ابتدا باید بگویم که 200 تا 300 سال پیش، اصلاً آمریکا وجود نداشت؛ برای مثال در زمان صفویه، نامی به‌نام آمریکا در جهان موجود نبود. سیستم آمریکا به این صورت بود که هر کسی که می‌آمد، ملیت آمریکایی می‌گرفت؛ در صورتی که در اصل آمریکا متعلق به سرخ‌پوستان بوده است.

وی در خصوص شباهت خود به الویس ادامه داد: الویس پریسلی، سیاسی‌ترین خواننده زمان خودش بود؛ در طول زمان آدم‌هایی زیادی ادای الویس را در آورده‌اند؛ اما هیچ‌کس موقعیت وی را پیدا نمی‌کند.

بازیگر فیلم "آس و پاس"، الویس را فردی ضد نژادپرستی دانست و تاکید کرد: الویس شخصی بسیار سیاسی بود و همواره علیه فضای نژادپرستی می‌خواند. مارتین لوتر کینگ رئیس جنبش سیاه‌پوستان آمریکا در آن زمان مصاحبه‌ای به‌نام "رویایی دارم" داشت. در سال 1968 لوتر کینگ توسط عده‌ای نژادپرست و افراطی کشته شد.

وی افزود: الویس پریستلی در همان سال و بعد از ترور لوتر کینگ آهنگی به نام "اگر بتوانم رویایی داشته باشم" را خواند. این آهنگ اثری کاملاً انتقادی به سیاست‌های نژادپرستانه آمریکا بود و الویس در گروه خود چندین سیاه‌پوست داشت.

بازیگر سریال معمای شاه، با اشاره به نفرت الویس از رژیم پهلوی تصریح کرد: نکته جالبی که در مورد الویس وجود دارد، این است که انگشتری توسط محمدرضا پهلوی به الویس داده شد. بعد از اتفاقات و کشتارهای صورت گرفته توسط رژیم پهلوی، الویس به نشانه اعتراض، این انگشتر را به درون دستشویی پرت کرد.

نواب صفوی با توصیف الویس به‌عنوان خواننده‌ای با دغدغه‌های انسانی، خاطرنشان کرد: فقط شباهت من با الویس علاقه‌ای در من نسبت به او ایجاد نکرده، بلکه نوع نگاه او و حرکت‌های سیاسی او بود که مرا به او علاقه‌مند ساخته است. الویس چند سال قبل از انقلاب فوت کرد و هیچ موضعی نسبت به انقلاب اسلامی نداشته است. این شخص موضعی کاملاً انسانی داشته که اگر موضعی ضد ایرانی داشت، برای من تماماً رد شده بود.

منبع: میزان


کد مطلب: 62106

آدرس مطلب: http://www.khedmat.ir/news/62106/الویس-پریسلی-انگشتر-محمدرضا-پهلوی-دستشویی-پرت

خدمت
  http://www.khedmat.ir