شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 21 Oct 2017
۰

تاثیر محسوسی از برجام در اقتصاد ندیدیم

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸
دبیرکل اتاق تعاون ایران از اوضاع نامناسب تعاونی‌ها به دلیل تداوم رکود اقتصادی خبر داد و گفت: با وجود مشکلات فراوان، دولت غفلتی شبه‌عمد از پررنگ کردن تعاون در لایحه برنامه ششم داشته ا
تاثیر محسوسی از برجام در اقتصاد ندیدیم
به گزارش خدمت؛ ماشاالله عظیمی دبیرکل اتاق تعاون ایران، با اشاره به وضعیت تعاونی‌های تولیدی و مشکلاتی که با آن دست به گریبان هستند، اظهار داشت: به دلیل اوضاع نامناسب اقتصادی، تعاونی‌ها به سختی روی پا ایستاده‌اند.

وی افزود: دولت به قیمت کنترل نرخ تورم، موجب تعمیق رکود در لایه‌های مختلف اقتصادی شده است و در صورت تداوم این امر، شرکت‌های تعاونی قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.

عظیمی گفت: در چهار سال گذشته بخش مسکن نیز در رکود عمیقی به سر برده است، در حالی که این بخش مهم به دلیل ارتباطات مستقیم با سایر مشاغل، تأثیر مستقیمی در رشد تولید دارد؛ طبق آمارها این بخش 20 درصد از GDP را به خود اختصاص داده است.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان این‌که مذاکرات موسوم به برجام نیز آثار مقطعی بر اقتصاد کشور گذاشته است، افزود: به دلیل بدعهدی طرف مذاکره تاکنون آثار محسوسی به دنبال اجرای برجام و مذاکرات بین‌المللی دولت در اقتصاد ندیده‌ایم.

عظیمی گفت: دولت باید به بخش غیردولتی و تعاونی توجه بیشتری داشته باشد، در حالی‌که در لایحه برنامه ششم توسعه کشور اثری از بخش تعاون نبود.

وی افزود: در واقع یک نوع غفلت شبه عمد در جریان حمایت از تعاونی‌ها دیده می‌شود و در این‌باره مکاتبات بسیاری با سران و مسئولان دولتی شده است، اما با این حال در لایحه، بخش تعاون به‌طور پر رنگ دیده نشده بود.

این مقام مسئول، هدف از توسعه و گسترش تعاونی‌ها را افزایش مشارکت مردمی در اقتصاد اعلام کرد و گفت: تعاونی‌ها بهترین سازوکار برای فعالیت‌های اقتصادی مردم بوده و منجر به کاهش تصدی‌گری‌های دولت خواهد شد.

منبع: مشرق
کد مطلب: 61381
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا دوست دختر داشتن در اسلام حرام است؟
اشتباهات رایج ورزشی پسران در باشگاه
عواملی که باعث مرگ سلول‌های عصبی می‌شود