جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - 24 Sep 2021
۶۲
۱۱
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی اعلام كرد

امكان تغيير شماره حساب يارانه‌ها

يکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۰۰
سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد

سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی از امکان تغییر شماره حساب یارانه‌های نقدی توسط مردم خبر داد و اعلام کرد: بانک‌ها نباید مطالبات معوق افراد را از محل یارانه‌های پرداختی دولت به افراد برداشت کنند. محمدرضا فرزین با تاکید بر اینکه بانک‌ها اقساط معوق یا آتی را از محل یارانه واریزی برداشت نخواهند کرد، حق تغییر شماره حساب اعلامی برای دریافت یارانه‌های نقدی از سوی متقاضیان در فرجه زمانی 45 روز تعیین شده را مسلم و امکانپذیر دانست. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی ادامه داد: خانوارها در فرصت اعلام شده می‌توانند در مواردی چون بدسرپرستی، ازدواج، طلاق و... نیز به سادگی با مراجعه به سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها نسبت به جایگزینی سرپرست اعلام شده در مرحله اول جمع‌آوری اطلاعات اقدام کنند.
 
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه پرداخت یارانه‌ها به افراد متقاضی در مرحله اول هیچ سقفی ندارد و خانوارها با هر تعداد افراد تحت پوشش می‌توانند یارانه دریافت کنند، افزود: البته مواردی وجود دارد که مثلا برای یک خانوار 5 نفره، یارانه نفرات کمتری واریز شده است که این یا به علت تولد جدید در خانواده و عدم اعلام آن از سوی سازمان ثبت احوال یا به علت برخی خطاهای نرم‌افزاری بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه این خانوارها می‌توانند در مهلت زمان اعلام شده مراجعه و با اصلاح اطلاعات خود مطمئن باشند که یارانه افراد از قلم افتاده را دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز مشکلاتی چون تورم، تمهیداتی در قالب «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» اندیشیده شده است. 

فرزین افزود: همچنین امکان باز کردن حساب ویژه‌ای در بانک‌ها برای مردم فراهم خواهد شد که هر فرد می‌تواند یارانه‌های دریافتی را تبدیل به یک حساب ویژه با نرخ سود مناسب بکند و از این رهگذر پس‌انداز ملی افزایش یابد. سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت راهکار دیگر مطرح شده در «بسته مدیریت یارانه‌های پرداختی» را تشویق کارخانجات به فروش قسطی محصولات بادوام خود به مردم اعلام کرد که این طرح با همکاری وزارت صنایع در حال پیگیری است. 

وی گفت: مشکلی که عامه مردم پیش از این برای خرید قسطی کالا داشتند، اصرار فروشندگان به دریافت چک کارمندی معتبر دارای گردش مالی بود، این در حالی است که با واریز یارانه نقدی به حساب افراد، همه دارای یک حساب معتبر با گردش مالی مناسب خواهند بود و تولیدکنندگان می‌توانند به راحتی اقدام به فروش قسطی محصولات خود کنند. 

فرزین با بیان اینکه با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قدرت اقتصادی خانوارها افزایش یافته و رونق و توسعه برخی صنایع را به همراه خواهد داشت، افزود: از آنجا که منابع اختصاص داده شده به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بیشتر به دهک‌های یک تا 5 جامعه پرداخت می‌شود، قطعا به افزایش قدرت خرید آنها می‌انجامد. 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از مراحل مهم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با واریز یارانه خانوارهای متقاضی در تهران به پایان رسیده است، اظهار کرد: مرحله بعدی اجرایی شدن بسته‌های سیاستی است. فرزین افزود: در حال حاضر بسته صنعت در حال اجرایی شدن است، به این معنا که 7 هزار واحد مورد نظر از میان 70 هزار واحد تولیدکننده که باید برای حمایت از آنها اقدام شود، شناسایی شده و در حال ثبت‌نام از آنها هستیم. منابع لازم هم در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور حمایت از این صنعتگران قرار گرفته است. 

سخنگوی کارگروه طرح تحولات اقتصادی درباره بسته سیاستی حمل و نقل نیز با اعلام اینکه این بسته نهایی شده و اعتبارات مربوط به واحدهای حمل‌و‌نقل در حال پرداخت توسط بانک‌هاست، گفت: در این ارتباط منابع لازم به منظور جایگزینی و خروج از رده خودروهای فرسوده نیز در اختیار وزارت کشور قرار گرفته است. 

فرزین در ارتباط با بسته کشاورزی نیز گفت: 13 درصد مصرف گازوئیل کشور در بخش کشاورزی است که این رقم افزایش نخواهد داشت و مرغداری‌ها و دامداری‌ها همچنان از گازوئیل با نرخ معادل مصارف کشاورزی بهره خواهند برد. همچنین مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها با تاکید بر اینکه سیاست دولت فعلا بر پرداخت یارانه‌ یکسان است، گفت: بنابراین مابه‌التفاوت 10 درصدی ویژه‌ اقشار آسیب‌پذیر در قسط اول یارانه‌ها منظور نخواهد شد. 

بهروز مرادی با تاکید بر اینکه مابه‌التفاوت 10 درصدی یارانه‌ مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی زمانی پرداخت می‌شود که پرداخت یارانه‌ها بر مبنای اولویت اقشار مختلف میسر شود، یادآور شد: بر این اساس، احتمالا پرداخت این مابه‌التفاوت‌ها از سال آینده آغاز خواهد شد. به گفته مرادی، این در حالی است که قسط اول یارانه‌های نقدی به خانوارهایی که نسبت به ثبت اطلاعات اقتصادی خود در دوره 45 روزه جدید اقدام می‌کنند، تعلق نمی‌گیرد.
 
وی در پاسخ به اینکه آیا سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها برنامه ویژه‌ای برای استفاده از ظرفیت کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در زمینه اعمال مدیریت بر یارانه‌ نقدی مددجویان دارد، اضافه کرد: مبنا و چارچوب اصلی پرداخت یارانه‌ نص صریح قانون است، در عین حال در صورت لزوم، از تجارب کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز بهره‌مند خواهیم شد. مدیرعامل هدفمندکردن یارانه‌ها درباره ثبت اطلاعات حساب مددجویان نهادهای حمایتی نیز عنوان کرد: علاوه بر اینکه مددجویان شخصا نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ‌کرده‌اند، سازمان هدفمندکردن یارانه‌ها نیز با توجه به در اختیار داشتن بانک اطلاعات مددجویان، از ثبت اطلاعات حساب همه سرپرستان خانوار تحت حمایت، اطمینان حاصل کرده است. 

وی در ادامه درباره اینکه آیا امکان ثبت اطلاعات اقتصادی افراد 18 سال به بالا به صورت مستقل از خانواده در دور جدید ثبت اطلاعات امکان‌پذیر است، تصریح کرد: در این باره مرکز آمار ایران تصمیم‌گیری می‌کند و در صورتی که سامانه مرکز آمار این موضوع را پشتیبانی کند، هر فردی که به عنوان سرپرست خانوار به وزارت رفاه و تامین اجتماعی معرفی شود، از یارانه‌ نقدی برخوردار خواهد شد.

کد مطلب: 5985
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟
رضا فرهنگ نیا
من حساب پس اندازدارم بانک تجارت/و بانک مذبور میگه کارت برای حساب پسانداز صادر نمیکنم.سبد کالا هم بهم ندادن چون کارت نداشتم.شماره حساب دارم .اما چرا بانک تجارت کارت عابر بانک صادر نمیکند؟مثل من زیاد هستند.
مشهد مقدس تجارت ش قدس
گلناز احمدي
تغير شماره کارت يارانه
جواد خلیلی
میخواهم شماره حساب خود را تغییر دهم
احمد زاهدی
میخواهم شماره حساب خود را از بانک صادرات به بانک رفاه کارگران تغییر دهم.لطفا راهنمایی کنید.
مهدی نوری
میخواهم شماره حساب یارانه ای خود را از پست بانک به حساب بانک تجارت تغییر دهم
علی حاتمی
نغییر شماره حساب به بانک تجارت
فواد احمدی
من می خواهم شماره حساب بانک صادرات به بانک ملی تغیر دهم راهنمایی کنید
حسین نیک شیجانی
سلام میخواهم شماره حساب یارانه خود را از یه حساب ملت به حساب ملت دیگر تغییر دهم
علی اکبر خورشید یه
برای تغییر شماره حساب دریافت یارانه از بانکی به بانک دیگر باید چکار کرد. متشکرم
صابرجلیلی
من حساب ملی که یارانه واریز می شدراجمع کردم چطوری میتونم یترانه رابه شمار حساب دیگرواریز کنم
رستم محمودی کدملی 399122014
باسلام من ناراحتی قلبی دارم دارای یک فرزندویک فرزندتوراهی هم دارم باتوجه به اینکه درحال حاضربیکارهستم وماهیانه حدودأ250000هزارتومان پول دارو میدهم یارانه من راقطع کردند
خواهشمندم عاجزانه تقاضادارم یارانه نقدی من وخانواده ام راپرداخت کنید اززحمات شمابسیارمتشکرم
Iran, Islamic Republic of
به دفتر پیشخوان دودت مراجعه کنید
رضا
چطور میتونم شماره حسابم را با حساب دیگه عوض کنم
مصطفی میرزایی
برای تغییر شماره حساب دریافت یارانه از بانکی به بانک دیگر باید چکار کرد. متشکرم
با انقضای کارت واریز یارانه دیگر به شما سبد کالا تعلق نمی گرد.ایا این کا راز بی تدبیری مسئولین ما نیست .؟
حسین تنگستانی
چگونه میتوانم شماره حساب یارانه به حساب همسرم انتقال دهم
احمد آذرمهر
سلام چگونه میتونم یارانه خودم و همسرم را از بانک ملی انتقال بدم به صادرات
جواد فرج زاده کهنی
الان حدود یک سال است که حساب بانکی که یارانه من به آن واریز میشود به دلیل ضامن کسی شده ام بسته است و من در این یکسال هیچ گونه یارانه ای نتونستم برداشت کنم.میخواستم بدونم میتونم این یارانه ای که مسدود شده رو پس بگیرم؟و یا اینکه شماره حساب بانکی رو عوض کنم؟برای تغییر شماره حساب باید چیکار کنم یا کجا برم ؟ ممنون
غلا م عباس کودزری فراهانی
Iran, Islamic Republic of
یارانه شماره بانک ملت فرمهین
سالاری
با سلام. الان حدود سه سال است که حساب بانکی که یارانه خانواده من، به آن واریز میشود به دلیل ضامن شدن همسرم بسته است و ما در این مدت هیچ گونه یارانه ای نتونستیم برداشت کنیم.میخواستم بدونم چطور میشه این یارانه ای که مسدود شده رو پس بگیریم؟و یا اینکه امکان داره شماره حساب بانکی رو عوض کنیم؟ ممنون
فریدون بنا بهبهانی
باتشکر شماره حساب یارانه ای بنده بانک مسکن میخواهم به حساب خودم بانک ملت واریز کنم سپاسگذارم
محمد علیزاده جابری
United States
میخواهم بانک دریافت یارانه عوض کنم از بانک صادرات به بانک انصار تغیر دهم
Iran, Islamic Republic of
س پلیس +۱۰اینکارو واست انجام میده
امیر کمالی
باتشکر و سپاس فراوان از زحمات شما بنده میخواستم شماره حساب دریافتی یارانه ام از بانک ملی به بانک صادرات تغییر بدهم
Netherlands
میخوام که سرپرستی خانوار را به همسرم واگذارکنم لطفاراهنمایی بفرمائید
mohamad
سلام.باتشکر از زحمات شنا .من حساب یارانه ام در بانک صادرات هست و به دلیل معول شد اقساطه وام ،حساب یارانه ام را بسته اند ،در صورتی که اقای فرزین سخنگوی کار گروه گفته بودن. هیچ وقت بانک ها اجازه این کار رو ندارن .لطفا برای تغیر حساب راهنماییم کنین ممنون .لطفا اعلام کنین که چطور میتوانم از جواب شما اطلاع پیدا کنم
علی حیدری
Romania
با عرض سلام بنده میخوام سرپرستی خانواده رو به خانمم واگذار کنم میشه راهنمایی کنید چطوری میتونم اینکارو کنم که برای دریافت یارانه به مشکل بر نخوریم؟
ابوالفضل
با توجه به اینکه بانک ها حق مسدود نمودن حساب یارانه را ندارند چرا با اینگونه بانک ها هیچ برخوردی نمی شود و یا اینکه امکان تغییر حساب وجود ندارد؟
کیاراخانی
Russian Federation
باسلام من بانک سپه یارانه میگیرم ولی به خاطر اقساط معوقه حسابم مسدود شده چگونه میتوانم یارانه ام را به بانک دیگه انتقال دهم
شکراله بازیار
باسلام من حسابم در بانک صادرات مسدود شده میخواهم ان را به بانک دیگری انتقال دهم ووجوه مسدود شده یارانه ماهای گدشته ام را ایامیتوانتم برداشت نماییم
United Kingdom
می خوام شماره حساب یارانه ام از بانک رفاه به بانک ملی تغییر دهم.چه باید بکنم
حمید سلطانی
با سلام میخواهم بانک دریافت یارانه ی ام را عوض کنم به علت اقساط مانده جلوی حسابم را بستن
حسین حیدری
Romania
با سلام حساب یارانه بنده نزد شعبه بانک کشاورزی مسدود شده است لطفا راهنمایی فرمایید
داود کدخدایی
شماره حساب واریز یارانه نقدی را میخواهم تغغیر بدهم
احمد
به نظرم الان اگه اقدامی کنید ممکنه کلا قطع بشه یارانتون! ما خواستم جدا کنیم طرفی که خواست کارو انجام بده گفت قطع میشه!! الان این کارو نکن!!
الهم عجل لولیک الفرج
اینم از دولت ما... 500 میلیون 500 میلیون از پول مردم، پاداش میده و حقوق به نزدیکانشون! 6000 میلیازدی وام میده به ویژه خواراش و انگار نه انگار و نه تنها پس نمیگیره، ازشون دفاع هم میکنه؛ ولی 45 هزارتومن مردم رو قطع میکنه و میگه نداریم که بدیم...! و جوابشون رو هم نمیدن!! علی(ع) با ویژه خواران و ویژه‌خواهان و برادرش عقیل جه کرد؟؟ اونوقت اینا با پررویی تمام، ادعای اسلام و عدالت دارند...!! خدایا رهبر ما رو حفظ کن. اللهم عجل لولیک الفرج
سمیرا
Germany
حساب یارانه ما از طرف دادگستری مسدود شده الان چند ساله که یارانه نگرفتیم همسرم هم شغل معینی نداره حالا دمو روز عید بدون یارانه با سه تا بچه چکار کنیم این دولت هم فقط زورش به ضعیفها رسیده میبینید که جطور میلیاردی دزدی میکنن و بعد میگن وام دادیم در مقابل چشم دیدن این ۴۵ هزار را ندارن پس کو که دولت میگه یارانه توقیف نمیشه بچه موچیک من از وقتی به دنیا امده یک ریال یارانه نگرفته ولی رییس جمهور عزیز این منصفانه نیست اگه همسرم در دادگاه مشکل داره چرا حق منو بچه هامو توقیف کردین بدون یارانه با این گرونی چه غلطی بکنیم خودتون که جاتون گرمه کی به کیه تو این مملکت
فاطمه
سلام ...چجوری میتونم حساب بانکی یارانه رو تغییر بدم؟
رضا
Romania
چگونه مکیشود ان را انتقال دادد
علی خانی
Iran, Islamic Republic of
سلام یک ساله شماره حساب یارانه من بسته چگونه میشه به بانک دیگ انتقال داد
عباس ایمانی
با درود و عرض احترام حساب بنده در بانک سپه مسدود شده است میخواهم حساب را به بانک دیگری انتقال بدهم ووجوه مسدود شده یارانه ماهای گدشته ام را ایامیتوانم برداشت نماییم
یا خیر
فرهاد
باسلام چطورمیشودحساب بانکی یارانه عوض کردممنون میشم راهنمایی کنید
ملیحه رضایی
Germany
سلام,خسته نباشید..می خواستم بانک دریافت یارانه رو عوض کنم,امکانش هست یا نه.....خواهشا یه فکری برای حساب های مسدود شده یارانه بکنید..چرا بانک ها خیلی راحت دستشون رو رو این حساب ها میزارن و همین اب باریکه مردم رو به راحتی قط میکنن...
ابراهیم سلطانی
چرابه سوالات جواب نمیدید میشه حساب یارانرو تغییر داد یانه ؟
سایت خبری تحلیلی خدمت
Iran, Islamic Republic of
با سلام و تشکر از بازدیدکنندگان محترم
جهت اطلاع از امکان و نحوه ی تغییر حساب و شماره حساب یارانه خود به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
www.refahi.ir
جواد
سلام من یارانم مسدود شده حالا گناه بچه وهمسرم چیه که یارانه انها رامسدود کرده بانک ایا می توانم به بانک دیگه انتقال دهم لطفا راهنمایی کنید
رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام الان دو ماه ست که نمی توانم حسابم را تغیر دهم راهنمای کنید
عادل نادری
Germany
کارت یارانه ام در بانک رسالت بخاطر ضمانت وام مسدود شده میشه او رو انتقال بدهم به بانک دیگری
پیمان محمدخانی غیاثوند
می‌خواستم حساب یارانمو به ی حساب دیگه انتقال بدم لطفاً راهنمایی کنید، الان حسابم بانک ملی و بخاطر وام جلوش مسدود کردن
حیدری
حساب یارانه ام به خاطرضامن بودن مسدود وبرداشت شده باید چیگار ایابانک حق داردمسدود یابرداشت کند
قاسمقاسمی
Iran, Islamic Republic of
باسلام خسته نباشید اینجانب دارای دوفرزند میباشم ودر حال حاضر بیکار میباشم وبه علت اسم شدید قادر به کارکردن نمی باشم از بانک ملت یارانه درطافت میکردم بهعلت بدهی بانکی به مباق ۷۰۰۰۰۰۰تومان سپرده ۹۰۰۰۰۰۰تومانی که ضامن وام من بود بانک برداشته وبازهم به من علام کرده شماه ۵۰۰۰۰۰۰تومان دیگر بدهی زانکی دارید ویارانه من راهم برداشت میکند خواهشمند است لطف نماید با درخواست تعقیر بانک اینجانب وافقت نمایید باتشکر
اسماعىل
Iran, Islamic Republic of
باسلام مىتوانم بانک ىارانم راتعقىردهم لطفان راهنماىم کنىد
سید محمد ابطحی
Iran, Islamic Republic of
سلام میخوام یارانمو از کارت مادرم به کارت خودم تغیر بدم باید چیکار کنم؟
داور مهدینژاد حور
Iran, Islamic Republic of
من شماره حساب یارانه نقدی راتعیر حساب دادم واریز نشده
Iran, Islamic Republic of
سلام میشه بپرسم کجا و چطور تغییر حساب دادین؟
Misagh
Iran, Islamic Republic of
ممنون
قاسم منصوری
South Africa
سلام
مگه نگفتن که یارانه ربطی به اقساط وطلب بانک نداره؟مادرم تحت پوشش کمیته امداده بهش وام دادن گفتن که اقساطواز حقوقش کم میکنن،الان هم مستمریشو قطع کردن هم نمیتونه یارانه شوبرداشت کنه میگن حساب شمامسدودشده رفتیم بانک گفتن قسط وام داره.اخه چرامردموبازی میدن خواهشن رسیدگی کنید.اینم شماره تماسم0938****139
سیدیوسف حسینی پناه
Iran, Islamic Republic of
با سلام وخسته نباشید به همه بزرگواران محترم میخواستم حساب یارانمو تغییر دهم حساب بانک ملی با تشکر
ر.اسماعیلی
Iran, Islamic Republic of
سلام همسرم لاابالی هست الان سه ماهه از خونه رفته با دوتا فرزند تنها زندگی میکنم درخواست طلاق دادم تا نتیجه بگیرم مدتی طول می کشه میخواستم یارانه خودم و بچه هام و خودمون بگیریم چه راهی هست ؟راهنمایی میخوام
عیسی هاشم زاده
Iran, Islamic Republic of
معرفی شماره کارت حدید
عیسی هاشم زاده واسکسی
Iran, Islamic Republic of
معرفی شماره کارت حدید جهت واریز یارانه
احمد
United Arab Emirates
باسلام اینکه میگن معوقه بانگی را از یارانه نباید بردارند حرفه تا این شورای حل اختلافهای بی سواد هستند امکان نداره معلوم نیست اینهایی که گذاشتند تو شورا رای میده کیلویی را عددیه من ضمانت یک نفر را کرده بودم پشت چکش را امضا کرده بودم پول اقا را دادم گفت فردا بیا چکت را بگیر امروز باخبر شدم توسط دوست پدرش که معلم بود از شورا دستور گرفته بدون اینکه محاکمه بشی تمام حسابهای منو توقیف کردند تو مملکتی که حرف پ حرف اول واخره امکان نداره مشکلات مردم حل بشه همه اش شعاره خیلی حرفها هست که اگه بخوام بگم یک کتاب بیشتر میشه...