سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - 21 Jan 2020
۰
بسیج مردمی عراق:

ائتلاف آمریکا لحطاتی بعد از سخنرانی «العبادی» در تلعفر، محل سخنرانی‌ وی را هدف قرار داد

شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱
بسیج مردمی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به محلی که دیروز نخست وزیر عراق در آنجا سخنرانی کرده، تعدادی از نیروهای الحشد الشعبی زخمی شده‌اند.
ائتلاف آمریکا لحطاتی بعد از سخنرانی «العبادی» در تلعفر، محل سخنرانی‌ وی را هدف قرار داد
به گزارش خدمت؛ بسیج مردمی عراق موسوم به الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ائتلاف آمریکا بعد پایان سخنرانی دیروز «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در منطقه تلعفر، محل سخنرانی وی را هدف حملات خود قرار داده است.

در این بیانیه‌آمده است، ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا، لحظاتی پس از آنکه العبادی سخنرانی خود را در مرکز نظامی تلعفر به پایان برد، به این مرکز حمله هوایی کرده است.

نخست وزیر عراق ظهر پنجشنبه (دیروز) وارد فرودگاه تازه آزاد شده تلعفر شد و با رفتن به خطوط مقدم عملیات آزادسازی موصل، از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.

الحشد الشعبی در این بیانیه اعلام کرد که این حمله موشکی بوده و بر خلاف ادعاهای برخی مبنی بر اینکه گروه‌های تروریستی مثل داعش اقدام به شلیک این موشک کرده‌اند، آمریکا حمله کرده است.

در این بیانیه آمده است: موشک شلیک شده از نوع لیزری هدایت شونده بوده که به وسیله یک هواپیما شلیک شده و درست در فاصله یک و نیم متری چادری فرود آمده است که العبادی در آنجا با فرماندهان بسیج مردمی ملاقات کرده بود.
کد مطلب: 58499
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟