شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 8 Aug 2020
۰

اعلامیه ارتش عراق به ساکنان موصل درباره عملیات نظامی

يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
ارتش عراق با استفاده از اعلامیه‌هایی به ساکنان موصل خبر داده است که عملیات نظامی در این شهر به‌زودی آغاز می‌شود.
اعلامیه ارتش عراق به ساکنان موصل درباره عملیات نظامی
به گزارش خدمت؛ تسنیم به نقل از پرس تی وی نوشت: نیروی هوایی عراق با ریختن هزاران اعلامیه روی موصل، پایتخت خودخواندۀ داعش در عراق، دربارۀ عملیات نظامی پیش‌رو به ساکنان این شهر هشدار دادند.

در این اعلامیه‌ها که صبح یکشنبه روی موصل ریخته شد، آمده‌است «زمان جشن گرفتن برای عراقِ عاری از داعش یا هرگونه عقیدۀ شیطانی» و «زمان پیروزی» فرا رسیده‌است.

ارتش در این اعلامیه خاطر نشان کرد: «در تدارک اقداماتی برای آزادسازی موصل و به‌دست آوردن امنیت و ثبات در این منطقه هستیم».

به شهروندان توصیه شده‌است از حضور در برخی مناطق خاص شهر از جمله مواضع داعش خودداری کنند یا در خانه‌های خود بمانند. شمارۀ تماسی نیز در این اعلامیه ارائه شده تا مردم بتوانند فعالیت‌های داعش را گزارش دهند.

ستاد عملیات مشترک ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد روزنامه‌ها حاوی اخبار مهمی خواهند بود و در مورد «آخرین حقایق و پیروزی‌ها» اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

گروه تروریستی داعش در تابستان 1393 به عراق حمله کرد و مناطقی را در شمال و غرب این کشور از جمله شهر موصل به اشغال درآورد.

ارتش عراق و نیروهای طرفدار دولت ماه‌هاست که خود را برای حمله به تروریست‌های داعش در موصل آماده می‌کنند.

براساس گزارش‌هایی که روز جمعه (23 مهر) منتشر شد، نیروهای عراقی در تدارک برای حملۀ نهایی هستند و به گفتۀ ژنرال عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق، سربازان عراقی منتظر دستور آغاز عملیات هستند.

در گزارش‌ها آمده است که براساس توافقات صورت گرفته، قرار است ابتدا نیروهای پیشمرگۀ کُرد حمله را آغاز ‎کنند و سپس نیروهای ارتش عراق به آنها بپیوندند.

گفته می‌شود بین چهار هزار تا پنج هزار داعشی در موصل حضور دارند.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، بارها وعده داده‌است که نیروهای امنیتی این کشور موصل را تا پایان سال جاری میلادی آزاد می‌کنند.

وی همچنین از ساکنان این شهر اشغال‌شده خواست پذیرای نیروهای عراقی باشند و افزود: این سربازان «از مردم حفاظت می‌کنند و اجازۀ حمله به غیرنظامیان را نمی‌دهند».
کد مطلب: 55739
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟