چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 Sep 2020
۰

حضور در تیم ملی جوانان روزی 50 هزار تومان!

چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲
فدراسیون تیراندازی، در اولین اردوی بعد از المپیک، از جوانان حاضر در اردو هزینه می‌گیرد.
حضور در تیم ملی جوانان روزی 50 هزار تومان!
به گزارش خدمت؛ پس از المپیک لندن که الهه احمدی به‌عنوان ششمی دست یافت، امید می‌رفت نگاه‌ها به این رشته تغییر کند. تیراندازان خود را بارها در رقابت‌های مختلف ثابت کردند؛ اما باز هم تدارک مناسبی برای المپیک ریو نداشتند و شد آنچه نباید می شد.

الهه احمدی در آستانه کسب مدال، باز هم عنوان ششمی خود را تکرار کرد. نجمه خدمتی نیز در تفنگ سه وضعیت، به فینال رسید؛ اما به عنوان هشتمی بسنده کرد. شاید آن روزهایی که تیراندازان از مشکل کمبود فشنگ صحبت می‌کردند، اگر مشکلات بر طرف می‌شد، حالا در تیراندازی هم مدال المپیک داشتیم.

در شرایطی که اردوهای تیم ملی جوانان و بزرگسالان در محل فدراسیون بر پا است، خبرهای نا امید کننده‌ای از این اردوها به گوش می‌رسد.

فدراسیون تیراندازی، پیش از این بارها چند تن از ملی‌پوشان تیراندازی را با هزینه شخصی به مسابقات اعزام کرده است؛ اما این بار این فدراسیون دست به اقدام عجیبی زده و برای تیراندازان جوان اردویی با هزینه شخصی بر پا کرده است.

تیراندازانی که آینده‌ساز این رشته هستند، باید روزی بیش از ۵۰ هزار تومان هزینه کنند تا در اردوها بمانند. هر کس این پول را ندهد، در اردو نیز جایی ندارد؛ زیرا فدراسیون هزینه بر پایی اردو ندارد.

هر تیرانداز برای اردوی ۱۰ روزه، باید ۵۰۰ هزار تومان برای غذا، خوابگاه، ساچمه و فشنگ هزینه کند.

این در حالی است که خوابگاه فدراسیون تیراندازی متعلق به این فدراسیون است و حتی با اجاره خوابگاه به رشته‌های دیگر، از این خوابگاه در آمدزایی هم می‌کند.

گرفتن هزینه خوابگاه از تیراندازنی که از سوی خود فدراسیون دعوت شده‌اند، جای سوال دارد.

بیشتر نفرات حاضر در اردوی تیم ملی تیراندازی جوانان، از چهره‌های پر امید این رشته هستند. پای صحبت آن‌ها که می‌نشینی، همگی می‌گویند که از هزینه کردن در این رشته خسته شده‌اند و حتی می‌خواهند این رشته را کنار بگذارند.

رشته‌ای که باید از حالا به فکر المپیک توکیو ۲۰۲۰ باشد، اما شروع بدی برای المپیک داشته است و جوانانی که امید حضور در المپیک بعدی را دارند، از حالا باید نگران هزینه‌ها باشند.

منبع: بهار
کد مطلب: 52753
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟