پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - 29 Oct 2020
۰

مقامات دفاعی روسیه: استفاده از پایگاه همدان، قابلیت حملات هوایی روسیه را افزایش می‌دهد

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳
رسانه‌های روسیه و مقامات دفاعی این کشور اعلام کردند که استفاده از پایگاه هوایی ایران برای حملات جنگنده‌های مسکو به مواضع داعش در سوریه، در ذخیره سوخت و افزایش قابلیت حملات هوایی روسیه مؤثر است.
مقامات دفاعی روسیه: استفاده از پایگاه همدان، قابلیت حملات هوایی روسیه را افزایش می‌دهد
به گزارش خدمت؛ وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که طی یک توافق همکاری بین مسکو و تهران، بمب‌افکن روسیه اولین حملات هوایی خود را از یک پایگاه هوایی ایران انجام داد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود گزارش کرد، شماری از بمب‌افکن‌های بلند برد توپولوف «Tu-22M3» از پایگاه هوایی همدان در غرب ایران پرواز کرده است و مواضع داعش و جبهه‌النصره در سوریه را هدف قرار داده است.

طبق این گزارش، این حملات هوایی، پنج انبار مهم تسلیحات، پایگاههای آموزشی و سه مقر فرماندهی این گروه تروریستی را تخریب کرده است.

دریادار «کومویودوف» رئیس کمیته دفاعی دوما در خصوص استفاده از پایگاه هوایی ایران برای انجام حمله جنگنده‌های روسیه به مواضع داعش در سوریه گفت که این اقدام به ذخیره سوخت و افزایش حجم بار بمب‌هایی که بمب‌افکن‌های روسیه می‌توانند، آن را حمل کنند، می‌شود.

نشریه «مسکو تایمز» گزارش کرد که استفاده از پایگاه هوایی همدان، زمان پرواز را برای جنگنده‌های روسیه را بیش از نیم ساعت کاهش می‌دهد.

طبق این گزارش، بمب‌افکن‌ها پیش از این، حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه را از جنوب روسیه انجام می‌دادند.

دکتر «کنستانتین سیکوف» رئیس آکادمی مصائب ژئوپولتیکی می‌گوید که استفاده از پایگاه هوایی ایران، قابلیت حملات هوایی روسیه را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

وی به شبکه «ریانووستی» گفت: «پرواز (به سوریه) از موزدوکا (در روسیه) حدود سه هزار کیلومتر است و به بمب‌افکن Tu-22M3، اجازه می‌دهد که حداکثر بار بمب بین 5 تا 8 تن حمل کند.»

این گزارش ادامه می‌دهد که پرواز بمب‌افکن‌های روسیه از ایران به مفهوم آن است که خلبانان تنها 700 کیلومتر باید پرواز کنند و به بمب‌افکن‌ها اجازه می‌دهد که تا 22 تن بمب‌ حمل کنند.

سیکوف تصریح کرد: «بهره‌وری مبارزه سه برابر افزایش یافته است».

گزارش‌ها حکایت از آن است که روسیه از ایران و عراق برای استفاده از محدوده هوایی آنها برای انجام حملات موشک‌های کروز به سوریه از روسیه در امتداد دریای خزر درخواست مجوز کرده است.

روسیه همچنین درصدد به روزرسانی پایگاه هوایی حمیمیم در غرب سوریه برای حمایت از بمب‌افکن‌های سنگین می‌باشد.
کد مطلب: 51761
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟