چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 18 Oct 2017
۲
۰

شرایط جدید کسر خدمت مشمولان

دوشنبه ۷ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۱۳
کمالی، افراد مشمول این طرح را بین 150 تا 200 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مشمولان باید در مدت زمان مقرر شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اخذ دفترچه اعزام به خدمت مراجعه و نسبت به محاسبه مدت زمان کسر خدمت اقدام کنند.

مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: 21 روز از خدمت وظیفه فرزندان جانبازان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به ازای هر یک درصد جانبازی پدر، کسر می‌شود. 

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: همچنین فرزند رزمندگان دوران جنگ تحمیلی نیز به ازای هر ماه سابقه جبهه، 18 روز از خدمتشان کسر خواهد شد.
 
وی درباره فرزندان اسرای جنگ تحمیلی نیز خاطرنشان کرد: فرزندان این افراد نیز به ازای هر ماه اسارت 15 روز از زمان خدمت سربازیشان کم می‌شود. مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح،‌ بسیجیان را نیز جزو کسری خدمت‌ها اعلام کرد و گفت: 45 روز تا 3 ماه از مدت خدمت سربازی بسیجیان فعال نیز به ازای هر سال عضویت در بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کسر می‌شود. وی تصریح کرد: حداکثر مدت زمان کسری خدمت این دسته از افراد 9 ماه خواهد بود.
 وی، این کاهش خدمتی را برابر مصوباتی اعلام کرد که در چند سال اخیر از سوی این ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده است. به گفته کمالی، تاکنون افراد پس از اعزام به خدمت سربازی،‌ اقدام به گرفتن مدارک در این رابطه می‌کردند که این امر مشکلاتی را برای ستاد کل نیروهای مسلح و این افراد ایجاد می‌کرد.
 
وی در ادامه افزود: بر اساس تصمیم‌های اتخاذ شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد افراد قبل از اعزام به خدمت با مراجعه به پلیس به اضافه 10 مدارک خود را در این زمینه ارائه‌ کرده و مدت کسری خدمت آنان محاسبه و در پرونده‌شان درج می‌شود. 
کمالی، افراد مشمول این طرح را بین 150 تا 200 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مشمولان باید در مدت زمان مقرر شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اخذ دفترچه اعزام به خدمت مراجعه و نسبت به محاسبه مدت زمان کسر خدمت اقدام کنند. وی تاکید کرد: برای مشمولان غایب تسهیلاتی در نظر گرفته نمی‌شود.


کد مطلب: 4574
نام شما

آدرس ايميل شما

ناگفته‌های عمیق‌ترین چاه در فلک الافلاک؛ راز سفال‌های تاریخی برملا شد
عروس و دامادها! شما این اشتباهات را مرتکب نشوید
8 راهکار برای افزایش تمرکز
ابراهیم
United States
با سلام نظر به اینکه خدمت سربازی برای متأهلین به علت مشکلات مالی شدید زیاد است چاره ای باندیشید
پویا
متولدین 73 هم شامل این شرایط میشوند؟