چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 Sep 2020
۰

امضای اسناد همکاری در نشست کمیسیون مشترک ایران و ترکیه

يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳
یادداشت تفاهم و اسناد تهیه شده در کمیته‌های تخصصی امور بانکی و همکاری‌های اتاق بازرگانی در بیست و پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه، بین ۲ کشور به امضا رسید.
امضای اسناد همکاری در نشست کمیسیون مشترک ایران و ترکیه
به گزارش خدمت؛ در آخرین جلسه از بیست و پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه در شهر قونیه ترکیه یادداشت تفاهم و اسناد تهیه شده در کمیته‌های تخصصی در امور بانکی و همکاری اتاق‌های بازرگانی 2 کشور به امضا رسید.

در این نشست یادداشت تفاهم بیست و پنجمین نشست مشترک اقتصادی ایران و ترکیه، از سوی محمود واعظی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور ترکیه و جودت یلماز نماینده ویژه رئیس‌جمهور ترکیه در امور ایران امضا شد.

این یادداشت تفاهم در خاتمه 2 روز مذاکرات و کار فشرده کمیته‌های تخصصی میان بین نهادهای مختلف دولتی ایران و ترکیه تنظیم شد.

سند همکاری‌های بانکی دیگر سند مهمی است که در این نشست به امضا واعظی و یلماز رسید. این سند پشتوانه موثر و محکم تحرک بخشی به همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان 2 کشور محسوب می‌شود.

کارشناسان معتقدند این سند زمینه‌ساز ایجاد فصل نوینی از توسعه روابط و همکاری‌های بخش‌های مالی و بانکی ایران و ترکیه در دوران پساتحریم خواهد بود.

سند سوم بیست و پنجمین نشست کمیسیون مشترک، یادداشت تفاهم میان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس‌های کالایی ترکیه است که در خاتمه نشست به امضای طرفین رسانده شدو

منبع: فارس
کد مطلب: 41970
نام شما

آدرس ايميل شما

۳ عادت مخرب که سلامت کبدتان را به خطر می‌اندازد
این 7 مدل دختر، پسران را فراری می‌دهند
تالار عروسی را چگونه انتخاب کنیم؟